ÖSYM Kaymakamlık Sınavı Sorularını Erişime Açtı

2 Eylül 2018 günü gerçekleştirilen kaymakamlık sınavı soru ve cevapları ile birlikte adayların verdikleri cevaplar da erişime açıldı.

ÖSYM Kaymakamlık Sınavı Sorularını Erişime Açtı

10 Gün Sonra Kaldırılacak
Adaylar sınav sonuçlarında herhangi bir yanlışlık olup olmadığını erişime açılan soru ve cevaplar sayesinde kontrol edebilecek. Ancak 1 Ekim tarihinde erişime açılan bu soru ve cevapların 10 gün boyunca erişime açık olacağını ifade etmemiz gerekir. Süre dolduktan sonra adaylar kağıtlarını görüntüleyemeyeceklerdir. 

ÖSYM tarafından sunulan bu hizmet kapsamında adaylara gösterilen soru ve cevapları adayların kendi kitapçıkları ile birebir aynı olmaktadır. bu sayede adayların herhangi bir tereddüt yaşamalarına mahal verilmemektedir. 

Adayların sınav sonuçları ile optik kağıtları arasında farklılık bulunması durumunda itiraz gerçekleştirebilirler. Ancak bu durumda sistemde görüntülenen belgeler değil ÖSYM arşivlerinde yer alan belgeler esas alınacaktır. İtirazlar sonucunda yeniden puan hesaplaması yapılabilir ve puan düzeltilebilir. 

Kaymakamlık sınavı soruları ve cevapları içerisinde kişilerin aldıkları ham puanlar da yer almaktadır. Böylelikle tüm kontrollerin yapılması sağlanabilecektir. Kaymakamlık sınavı sorularının açıklanması bundan sonra sınava girecek adaylar için de büyük önem arz ediyor. Nitekim çıkmış soruları görme imkanı elde edebilecekler ve kendilerini bu sorulara göre ayarlayabileceklerdir. Her ne kadar her bir aday kendi sisteminden bu soruları görüntüleyebiliyor olsa da kısa süre içerisinde pek çok kişi ve kurum tarafından yayınlanması mümkün olmaktadır.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE