ÖSYM Doktor Adaylarını Uyardı

25 Şubat 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek olan TUS ve STS tıp doktorluğu sınavına girecek olan adayları sınav saatinden 15 dakika önce okulda olmaları için uyardı. Sınava Giremeyecekler...

EĞİTİM 25.02.2018, 12:13
ÖSYM Doktor Adaylarını Uyardı

Sınav başlama saatinden 15 dakika önce binaya giriş işlemlerinin tamamlanacağı ÖSYM tarafından ifade edildi. Bu saatten sonra ise hiçbir aday binaya alınmayacak ve sınava girmelerine de izin verilmeyecek. 

Saat 10.15’te başlayacak olan bu sınavlara girmek isteyen adayların en geç saat 10.00’da binaya girmiş olmaları gerekmektedir. 2.aşama sınavlar ise saat 14.45’te yapılacak. Bu sebeple adayların en geç 14.30’da binaya giriş yapmaları gerekmektedir. 

ÖSYM 15 dakika uygulaması sebebiyle mağdur olan adayların oluşmaması nedeniyle sısyal medya hesabından uyarılarda bulundu. Daha önce bu sebeple mağdur olan kişiler olmuştu. YGS sınavına girecek bir adayın emekleri boşa gitmiş ve 1 sene kayıp yaşamasına neden olmuştu. O öğrencinin gözyaşları ise milletimiz tarafından fark edilmiş ve ardından da eğitim masrafları üstlenilmişti. 

Yıllarını doktor olmak için harcayan adayların da 15 dakika sebebiyle hayallerini ötelememeleri için erkenden okulda olmaları gerekmektedir. özellikle kalabalık olan şehirlerde trafik hususu da göz önünde bulundurularak gerekli tedbirlerin alınması ve gerekiyorsa yola daha önce çıkılması gerekmektedir. 

Daha önce bu konudan mağdur olan kişiler hakkında yeniden sınav yapılması önerisi sunulduysa da bu kabul görmemiş ve sınav yapılmamıştı.

Yorumlar (0)