Osmancıkta Doğal Ortamda Eğitim Seferberliği

Çorum’un ilk açık uygulamalı anaokulu sınıfı Osmancık Belediyesinin katkıları ile Gelincik Anaokulu Bünyesinde faaliyete geçti.

EĞİTİM 14.05.2018, 18:30
Osmancıkta Doğal Ortamda Eğitim Seferberliği

Ülkemiz her alanda gösterdiği gelişimi ve değişimi eğitim alanında da göstermeye başladı. Tabi bu değişim en alt eğitim kademesi olan Anaokullarından başladı. Artık Anaokulu öğrencileri doğa ile iç içe ve doğanın güzellikleri altında uygulamalı ders yapabilme olanağına kavuşmuş durumdadır.

Uygulama birçok yerde hayata geçerken Çorum’un bu anlamda ilk anaokulu olan Gelincik Anaokulu bünyesinde doğa dostu ve çocukların doğayı anlamasını sağlayacak şekilde dizayn edilmiş uygulama sınıfı Osmancık Belediyesinin de katkıları ile faaliyete başlamış durumdadır.

Miniklerin Doğa İle Buluşması

Anaokulunun uygulama sınavı açılışında konuşma yapan Belediye Başkanı Hamza Karataş; ‘’ Çocuklarımız için ne yapsak asla yeterli kalmayacaktır. Onların doğa ile iç içe bir eğitim alması hem gelişimleri hem de doğa bilinci açısından oldukça önemlidir. Artık günümüzde tüm dünya yeni nesil eğitim yaklaşımlar benimsemektedir. Belediyemiz de şimdi olduğu gibi bundan sonrada bu tür projelerde her türlü yardımı yapmaya hazırdır. Modern eğitim için ilk başlangıç anaokullarından olmalıdır. Bu tür açık uygulama sınıfları için diğer anaokullarımıza da yardım edeceğimiz ve kısa sürede çok daha fazla sayıda bu tarz sınıflarımız yapılacağının müjdesini sizlere vermekten guru duyuyorum. Her şey ülkemizin geleceği olan çocuklarımız için. ‘’ şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)