Ortaöğretim KPSS Kitapçığı Yayınlandı

Adayların 7 Ekim Pazar günü ter döktüğü ortaöğretim KPSS sınavına ait kitapçıklar aday işlemleri sayfasında erişime açıldı.

Ortaöğretim KPSS Kitapçığı Yayınlandı

10 Gün Süreyle Sınırlı
Ortaöğretim KPSS sınavına giren adaylar sorulara 10 gün boyunca erişim sağlayabilecekler. Bu sayede soruların doğru cevaplarını görme imkanı elde edebilecekler. Ancak soruların sadece %10’luk kısmının erişime açıldığını da ifade etmek gerekir. Geriye kalan soruların açıklanıp açıklanmayacağı ise bilinmiyor. 

Soruları görüntülemek isteyen adayların ÖSYM aday işlemleri sayfasında girmeleri gereklidir. Sisteme giriş yaparken TC kimlik numarası ile şifre talep edilecektir. Ardından 2018 KPSS ortaöğretim soruları cevapları ile birlikte görüntülenecektir. 

Yapılan duyuruda görme engellilere sorulması mümkün olmayan şekilli ve grafikli soruların sınav içerisinde yer almadığı da aktarıldı. Böylelikle görme engellilerinin de tüm soruları cevaplayabilmesi mümkün olacaktır. 

Sonuç Açıklama Tarihi 
Memur olmak için gün sayan adaylar 2018 KPSS ortaöğretim ne zaman açıklanacak sorusunu soruyorlar. Ancak bu konuda herhangi bir net tarihin bulunmadığını ifade etmek gerekir. Sonuç açıklandığı takdirde ÖSYM tarafından duyuru yayınlanacaktır. Ayrıca sitemiz aracılığıyla da gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. 

2018 Ortaöğretim KPSS kapsamında sorulan soruların basılarak dağıtılması yasaktır. Bu konuda ÖSYM’nin telif haklarına sahip olduğunu belirtelim. Eğer çıkmış soruların basılması isteniyorsa bu durumda ÖSYM’den gerekli izinlerin alınması gereklidir. İzin verilmesi durumunda ticari olarak çoğaltılması ve satılması da mümkün olabilecektir.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma Türüt
Fatma Türüt - 9 ay Önce

Bundan önceki kpss sınav puanıyla DHBT sınavına girilebilinirmi