Okullarda İkinci Dönem Ara Tatil Tarihi Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu sene uygulanmaya başlayan ara tatil uygulamasında ikinci dönem ara tatilinin hangi tarihlerde yapılacağı belli oldu.

EĞİTİM 02.03.2020, 16:40
Okullarda İkinci Dönem Ara Tatil Tarihi Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı aldığı radikal bir karar ile 2019-2020 eğitim öğretimin döneminden itibaren arar tatil uygulamasına geçti Buna göre Yaz Tatili ve 15 tatil haricinde öğrenciler dönem ortalarında birer hafta daha tatil yapacaklar.

İlk dönem 18 ile 22 Kasım tarihleri arasında yapılan ve hafta sonları ile birlikte toplam dokuz gün olan ara tatil uygulamasının 2019-2020 eğitim öğretiminin ikinci döneminde 6 ile 10 Nisan tarihleri arasında yapılacağı ve yine hafta sonları ile birlikte tatilin toplam 9 gün olacağı açıklandı. Bu ara tatil dönemlerinde milyonlarca öğrenci tatil yaparken öğretmenler ise bu beş günlük ara dönemde seminer çalışmaları yaptıkları için okullara gelmeye devam ediyorlar. Bu durum bazı öğretmenler tarafından eleştirilse de bu şekilde devam edeceği ifade ediliyor.

Eğitim Uzmanları Uyarıyor

Milyonlarca öğrenci ve veliler bu ara tatil uygulamalarını oldukça faydalı bulurken bazı eğitim uzmanları zaten çok kaliteli olmayan bu eğitim sisteminin verilen bu aralar nedeniyle daha da zayıflayabileceğini ifade ediyor.

Özellikle öğrencilerin verilen ara tatillerden sonra okula ve derslere adapte olmakta zorlandıkları ifade ediliyor. Çocukların adaptasyonu tekrar sağlayana kadar bir hafta geçtiği ve 2 ara tatil ile birlikte yaklaşık bir ayın boşuna geçirildiği konusunda yoğun eleştiriler getiriliyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)