Okul Yöneticileri İçin Liyakat Vurgusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 eğitim vizyonu toplantısında okul yöneticiliğine atamalar için liyakat vurgusu yaptı.

EĞİTİM 23.10.2018, 22:22
Okul Yöneticileri İçin Liyakat Vurgusu

“Eğitimde Liyakat Olmazsa Olmazdır”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 Eğitim Vizyonu toplantısında Bakan Selçuk’tan sonra söz alarak açıklamalarda bulundu. Konuşmasında okul yöneticisi atamalarına da değindi. Eğitim yönetiminde ehliyet ve liyakatin olmazsa olmaz olduğunu söyledi. Okul yöneticilerinden tutun bakanlıktaki en üst yöneticilere kadar yönetimdeki tüm kademelerde bu anlayışın hakim olması gerektiğini söyledi. Yöneticilerin dış müdahalelere kapalı olarak çalışacak hale getirileceğini aktardı. Enerjisi ve birikimi yüksek olan kişilerle çalışılması halinde hedeflere en hızlı şekilde ulaşılacağını söyledi.

Okul yöneticiliğinin liyakat istediğinin hatırlatan Erdoğan, okul yöneticiliğinin bir gönül işi olduğunu belirtti. Bu noktaya dikkat çeken Erdoğan, bu kriterlere uymayanların kendisine görev talep hakkı görmemesini söyledi. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında STK’lara da değindi. Şu ana kadar eğitim alanında STK’ların en büyük yardımcıları olduğunu söyledi. Bundan sonra devam edecek olan yeni dönemde de STK’larla işbirliğinin devam edeceğini ve yapılan çalışmalara katkı sağlanacağını aktardı. 

Yöneticiler Liyakata Göre Seçilecek
Erdoğan’ın konuşmasında vurguladığı liyakat başlığı nedeniyle eğitim sistemindeki değişikliklerden biri de yönetici seçiminde yapılacaktır. Okul yöneticileri ve eğitim alanında her kademede hizmet veren her yöneticinin seçiminde öncelikli olarak ehliyet ve liyakat baz alınacaktır. Böylece hem hakkaniyete uygun hem de işinde başarılı olan yönetici ataması yapılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Ömer şanhingöz 2 yıl önce
Şoför güvnlikci
Fatma atan 2 yıl önce
Özel güvenlik elemanı sekreter aşçı yardımcısı kasiyer hasta kabul iş bulamıyorum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@