Okul Müdürüne Uygulanan Şiddet Protesto Edildi

Malatya’da bulunan Bostanbaşı İlkokulu’nda bir öğrenci velisinin okul müdürünü darp ettiği iddiası üzerine şiddet protesto edildi.

EĞİTİM 25.02.2019, 21:59
Okul Müdürüne Uygulanan Şiddet Protesto Edildi

Soruşturma Başlatıldı

Malatya Bostanbaşı İlkokulu’nda okul müdürü olarak görev yapan öğretmenin bir veli tarafından darp edildiği iddiası üzerine Eğitim-Bir Sen harekete geçti ve basın açıklaması düzenledi. Açıklamada şiddeti kınayan söylemler yer alırken veli hakkında da hem adli hem de idari soruşturma başlatıldığı da belirtildi. Öğretmenlere yönelik şiddet eylemlerinin her geçen gün artmasından ötürü duydukları rahatsızlığı dile getiren öğretmenler bu sorunun biran evvel ortadan kaldırılması gerektiği konusunda hemfikir oldular. 

Öğretmenlerin Verimi Düşüyor

Şiddete maruz kalan öğretmenlerin kendilerine olan güvenleri azalıyor ve bu da meslek hayatlarına yansıyor. Öğretmenlere uygulanan şiddet telafisi olmayan yaralar açıyor. Bu durum sadece öğretmenlerin dünyasını etkilemekle kalmıyor aynı zamanda öğrencileri de son derece olumsuz etkiliyor. Dolayısıyla bu konuda geniş çaplı önlemlerin alınması gerekiyor. Bu önlemler sadece fiziksel olarak değil eğitimsel olarak da gerçekleştirilmeli. Bilinçlenen veliler öğretmene şiddet uygulamayı akıllarından dahi geçirmeyeceklerdir. Eğitim-Bir Sen bu sorunun çözülmesi için Milli Eğitim Bakanı’na çağrıda bulundu. Geleceğimizin daha aydınlık olması için bu sorunun çözülmesi gerektiğini belirten sendika yöneticileri konunun takipçisi kalacaklarını ifade ettiler. Okul müdürüne uygulanan şiddetin son şiddet haberi olması yönündeki temennilerini de kamuoyuyla paylaştılar. Konu ile ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)