Okul Etkinliğinde Aileler Kavga Etti

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde bir okulda düzenlenen okul etkinliğinde karşılaşan 2 hasım aile tartışmaya başladı ve ardından taşlı, sopalı kavga başladı.

EĞİTİM 20.03.2018, 17:49
Okul Etkinliğinde Aileler Kavga Etti

Anaokuluna Sığındılar
Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde bir okul bahçesinde meydana gelen olayda daha önceden kavgalı olan iki aile yine birbirine girdi. Kavganın neden çıktığı bilinmez iken biranda taşlı ve sopalı kava başladı. Korkudan ne yapacaklarını bilemeyen öğrenciler ve öğretmenler kaçışmaya başladılar. Kavga sırasında hemen okulun yanındaki anaokuluna sığınan bazı öğrenciler anaokulu öğrencilerine de korku yaşattılar. 

Jandarma Çağrıldı
Kavganın bir türlü ayrılmaması neticesinde olay yerine jandarma çağrıldı. Kavgayı ayırmakta zorlanan jandarma ekipleri ise çareyi biber gazı kullanmakta buldular. Olaylar sırasında kavgalı ailelerin birisinden olan ve köy korucusu olduğu iddia edilen kişi de havaya ateş açtı. Jandarma olay yerine intikal ettikten sonra ise taraflar güç bela ayrıldı. Biber gazından etkilenenlere ilk müdahale burada yapıldı. Daha sonra ise kişilerin ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldüler. 

Yaşanan bu olayın ardından ise etkinlik iptal edildi. Büyük korku yaşayan anaokulu öğrencileri ise öğretmenler tarafından teselli edildi. Bu kapsamda büyükler oyun oynadı, bir şey olmadı onlar da gittiler gibi sözler sarf edilerek çocukların korkuyu atlatmaları için çaba sarf edildi. Olayla ilgili olarak ise soruşturma başlatıldı. Soruşturmanın neticesinde olaya adı karışan kişiler adliyeye sevk edilecektir.

Yorumlar (0)