Öğretmenlerin Kırtasiye Eğitime Hazırlık Ödeneği Ne Kadar?

2018-2019 eğitim öğretim yılı için toplu sözleşme ile belirlenen öğretmenlere ödenecek kırtasiye eğitime hazırlık ödeneği miktarı belli oldu.

EĞİTİM 10.08.2018, 21:24
Öğretmenlerin Kırtasiye Eğitime Hazırlık Ödeneği Ne Kadar?

Kimler Ödenek Alıyor?

İlköğretim okul müdürleri ve müdür yardımcıları, cezaevi okullarında çalışan öğretmenler, eğitim uzmanları ve eğitim uzman yardımcıları, yöneticiler gibi tüm öğretmenler bu ödenekten yararlanabilecek. Kırtasiye eğitime hazırlık ödeneği ile öğretmenlerin yapacağı kırtasiye masraflarının karşılanması amaçlanıyor.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu madde 32’ye göre ödenen bu ödenek, eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen kadrolarında çalışanlara ve fiilen öğretmenlik yapanlara ödeniyor. Eğitim kurumlarında çalışan ancak öğretmen kadrosunda olmayanlar ya da ücretsiz izin gibi sebeplerle fiilen çalışmayanlar bu ödenekten yararlanamıyor.

Ödemeler Ne Kadar ve Zaman Ödenecek?

2017 yılında imzalanan 4.Dönem Toplu Sözleşme ile

kamu çalışanlarının 2018-2019 yıllarına ilişkin mali ve sosyal hakları konusundaki hususlar da belirlendi. buna göre 2018 yılı Eylül ayında ilgili tüm öğretmenlere öğretim yılına hazırlık ödeneği brüt 1.130 TL ve net 1.121 TL olarak ödenecek.

Her yıl eğitim öğretim döneminin başında eğitim alanında çalışanlara ödenen eğitime hazırlık ödeneği uygulamada kırtasiye parası olarak biliniyor. Her sene miktarı artarak ödenen ödenek bu sene net 1.121 TL olarak ödenecek. Bu ödeme her sene yeni eğitim döneminin başladığı Eylül ayında ödenmektedir. 2018-2019 eğitim öğretim yılı için yapılacak olan ödemenin de Eylül ayında yapılması bekleniyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)