Öğretmenlerin İl Dışı Nakil Başvuruları Başladı!

İller arası görev değişikliği olan öğretmenler için nakil başvuruları 5 Haziran’da başladı ve 8 Haziran’da sone erecek.

EĞİTİM 06.06.2018, 06:11
Öğretmenlerin İl Dışı Nakil Başvuruları Başladı!

Öğretmenlerin Tayin Telaşı
Okulların kapanmasına az bir süre kala öğretmenlerin tayin telaşı başladı. İller arasında görev yeri değişikliği isteyen öğretmenlerin bu işlemleri iptal edilmeyecek. Ancak yer değiştirmeler yapıldıktan sonra yönetmelik ile belirlenen mazeretlerden birinin söz konusu olması halinde, görev yerlerinden ayrılmamış olanların kaydı iptal edilebilecek. Bu şekilde ataması iptal edilen öğretmenler eski görev yerinde çalışmaya devam edebilecek. Eğer önceki görev yerinde norm kadro yoksa aynı il sınırları içinde diğer eğitim kurumlarına atanabilecek. Boş norm kadro bulunan eğitim kurumlarına tayin istemesi halinde valilikçe ataması yapılacaktır. 

Tercih Robotu Yayınlandı
MEB İl dışı nakil başvurusu isteyen öğretmenler için 2018 öğretmen il dışı nakil robotu 14 Mayıs’ta yayınlanmıştı. Öğretmenler buna göre 5 Haziran itibariyle yer değiştirme isteyebilecek. Başvurular 8 Haziran’da sona erecek. Atamalar 11 Haziran 2018’de yapılacak. İlişik kesme işlemleri ise 29 Haziran 2018’de başlayacak. 

Zorunlu çalışma yükümlülüğü olmayan ya da bu yükümlülüğünü tamamlayan öğretmenler 31 Ekim 2018 tarihi itibariyle 3 yıllık çalışma süresini tamamlamışsa iller arası yer değiştirme isteğinde bulunabilecek. Başta 30 Eylül 2018 olarak açıklanan tarih daha sonra 31 Ekim 2018 olarak değiştirildi. 31 Ekim tarihi itibariyle 3 yıllık çalışma süresi dolan öğretmenler iller arası nakil isteyebilecek.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)