Öğretmenlerin Fedakârlıkları İçin Sosyal Medya Kampanyası Başlatıldı

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin önderliğinde öğretmenlerin fedakârlıklarını duyurabilmek için hashtag çalışması başlatıldı.

EĞİTİM 20.06.2018, 11:25
Öğretmenlerin Fedakârlıkları İçin Sosyal Medya Kampanyası Başlatıldı

Farklı Projeleri Duyurun

Milli Eğitim Bakanlığı müsteşarı Yusuf Tekin Twitter hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşımında #farklıyızögretmeniz hashtagini kullanan Tekin öğretmenlerin de destek vermesini istedi. Bu hashtagı kullanarak öğretmenlerin birbirinden farklı fedakârlıklarını ve projelerini anlatmalarını istedi. Böylelikle öğretmenler de kendilerini kamuoyuna duyurma imkanını elde edebilecekler.

Saat 21.00 itibariyle başlatılan bu çalışmaya pek çok öğretmen katıldı. Böylelikle farkındalık oluşturulmaya çalışıldı. Toplum için son derece önemli bir görev üstlenen öğretmenler böylelikle yaptıkları fedakarlıkları toplumun farklı kesimlerine de duyurma imkanını elde edebilecekler. Zira öğretmenler genellikle yaz aylarında tatil yapmaları sebebiyle kolay bir meslekmiş gibi gösterilmektedir. Buna karşılık bazı öğretmenler üzerlerine düşenin kat be kat fazlasını yerine getirerek aldıkları maaşlarını kuruşuna kadar hak etmektedir.

Nitelikli nesillerin yetişmesi adına hayati bir öneme sahip olan öğretmenler bu projeleri ile birlikte topluma ışık tutuyorlar. Öyle ki ülkemizde görev yapan öğretmenlerimiz arasında dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasına giren öğretmenlerimiz bulunuyor. Ancak bu öğretmenler bizim bilebildiklerimiz bunların yanı sıra bilmediğimiz daha nice fedakarlıklar yer alıyor. Bu paylaşımlar hem bu fedakarlıkların duyulmasını hem de diğer öğretmenlerin örnek almasını sağlayacak. Böylelikle iyilikler daha da hızlı bir şekilde yayılarak herkesi etkileyecek.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)