Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri Yatırılmadı

Öğretmenlerin aybaşında almaları gereken ek ders ücretleri bazı il ve ilçelerde halen daha yatırılmadı.

EĞİTİM 11.05.2018, 16:36
Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri Yatırılmadı

Ülke Genelinde Sorun Yaşandı

Zaman zaman bazı il ve ilçelerde yaşanan ek ders ücreti sorunu bu ay tüm ülke genelinde yaşandı. Her ne kadar bazı il ve ilçelerde ücretler yatırılmış olsa dahi pek çok yerde yatırılmadığı bilgisi iletilmektedir. Bu sorunun nedeni ise yeni sisteme geçilmiş olması gösterildi. Ancak yetkililer tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Konya ve Bursa gibi illerimizin bazı ilçelerinde ek ders ücretleri yatırılırken diğer pek çok yerde henüz yatırılmadı.

Ne Zaman Yatırılacak?

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte daha da fazla önem kazanan ek ders ücretleri için öğretmenler açıklama bekliyor.  Ancak henüz hiçbir açıklama yapılmadığını ifade etmek isteriz. Yaklaşan seçimlerle birlikte kısa süre içerisinde bu sorunun da çözüme kavuşturulması beklenmektedir. Aksi takdirde ciddi mağduriyetler oluşması söz konusu olabilecektir.

Ayrıca yaklaşan seçim nedeniyle öğretmenlerin performans düzenlemesi de askıya alınmıştı. Dolayısıyla bu minvalde açıklamaların daha sık bir şekilde yapılmaya başlayacağını tahmin etmek zor olmayacaktır. Yükselen tepkilerin ardından da kısa bir süre içerisinde açıklama gelmesi pek muhtemeldir. Son olarak güvenlik güçlerinin terör tazminatlarının ödenmesinde böylesi bir sorun yaşanmış ve 3 aylık süre sonrasında ödeme gerçekleştirilmişti. Ancak bu tazminatlarda da bir düzenlemeye gidilmiş ve bazıları düşürülmüştü.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)