Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri Ne Kadar Artacak

2018 yılı enflasyon rakamlarının yüksek bir oranda gerçekleşmesi öğretmenlerin ek ders ücretleri için de artış anlamına geliyor.

Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri Ne Kadar Artacak

Zam Miktarları 
Öğretmenler haftalık vermeleri gereken ders saatinin üzerine çıkmaları durumunda ek ders ücretine hak kazanmaktadırlar. Bu ek ders ücreti ise her sene yeniden belirlenmektedir. Ücretlerin belirlenmesinde esas alınan husus ise enflasyon miktarı olmaktadır. 2018 yılında enflasyon oranlarının yüksek gerçekleşmesi ise ek ders ücretlerinin artmasını sağlayacaktır. 

Ekim ayı enflasyon rakamlarının sene sonunda da aynı şekilde kalacağı varsayılırsa örgün eğitim kurumlarında ders veren öğretmenlere 15 lira 69 kuruş ek ders ücreti verilecektir. bu ücret özel sınıf ve cezaevlerinde öğretmenlik yapanlar için 19 lira 61 kuruş, destekleme ve yetiştirme kurslarında görev yapan öğretmenler için ise 31 lira 37 kuruş olacaktır. 

Gece veyahut da hafta sonlarında ders veren öğretmenlerin ücretleri de normal zaman dilimine göre farklılık arz edecektir. Ayrıca yüksek lisans veya doktora yapmış olan öğretmenlerin ücretlerinde daha da çok artış olacaktır. 

Vermiş olduğumuz rakamlarda yılın son 3 ayına ait enflasyon verileri %0 olarak kabul edilmiştir. Dolayısıyla bu aylarda enflasyonun daha yüksek çıkması durumunda öğretmenlere ek ücret olarak yansıyacak ve rakamlar güncellenecektir. 2018 yılının geneline ait enflasyon rakamı ise Ocak ayının 3’ünde belirginleşecektir. Yeni yılda ise bu yeni rakamlar değerlendirmeye alınacaktır.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE