Öğretmenlerin Ek Ders Ücreti Banka Engeline Takıldı

Öğretmenlere bayramdan önce ödenmesi istenen ek ders ücretlerinin bir kısmı da ilgili banka nedeniyle ödenemedi.

EĞİTİM 10.06.2019, 15:57
Öğretmenlerin Ek Ders Ücreti Banka Engeline Takıldı

Okullar Üstüne Düşeni Yaptı Ancak Banka Erteliyor 
Ramazan Bayramının Haziran ayı başına denk gelmesi sebebiyle MEB, ek ders ücretlerinin erken ödenmesini istemişti. Bu konuda okullara verilen talimat üzerine bayram öncesi ek ders ücretleri ödenecek şekilde sistem açılmıştır. Okullar üstüne düşeni yapmış ve gerekli hesaplamaları yaparak bankalara talimat vermiştir. Okullar tarafından yapılan çalışma sonucunda ek ders ücretleri 31 Mayıs 2019 tarihine kadar ödenecek şekilde gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Okullar ve İl milli eğitim müdürlükleri tahakkuk işlemlerini gerçekleştirmiştir. 

Bazı bankalara ek ders ücretleri aktarılmış olmasına rağmen, bankalar gerekli ücreti öğretmenlerin hesabına aktarmamıştır. 

Öğretmenlerin Mağduriyeti Devam Ediyor
Öğretmenler, bayramdan önce almayı bekledikleri ek ders ücretlerini halen alamadılar. Bu durum öğretmenlerin bayrama eli boş girmesine sebep olmuştur. Diğer yandan da ücretlerin banka hesabına aktarılmasına rağmen, öğretmenlerin hesabına geçmemesi banka hakkında şaibeye sebep olmuştur. Banka ile yapılan görüşmeler de netice vermemiştir. Bankanın bu ücretleri kendi nezdinde tutması için bir sebep yoktur. 

Bakanlık tarafından verilen emir doğrultusunda okullar üzerini düşeni yapmasına rağmen, bankalar nedeniyle okul müdürlükleri de zan altında kalmıştır. Mağduriyetin giderilmesi için bir an önce bankalar tarafından öğretmenlerin ek ders ücretlerinin hesaplara aktarılması gerekir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Veysel Türk 2 yıl önce
Bizde mi hükümlü olalım yani ila hükümlü olalım anlamadım düzgün Bi alım olmadı.
Gülten cekil 2 yıl önce
Bu ülkede ya engelli yada suçlu olacaksın başkasına iş yok yada Suriyeli olacaksın kardeş lerim