Öğretmenlerin Eğitiminde Yeni Model

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin eğitimi için yeni bir modeli hayata geçirerek verimliliği artırmayı amaçlıyor.

EĞİTİM 15.02.2019, 23:05
Öğretmenlerin Eğitiminde Yeni Model

İşbaşı Eğitimleri 
Meslek alanlarında eğitim veren öğretmenlerin kendilerini daha iyi geliştirebilmeleri için işbaşı eğitimleri düzenleniyor. Bu kapsamda 2019 yılında 3.400 öğretmenin işbaşında eğitim görmesi hedefleniyor. İşbaşı eğitim görülecek pek çok meslek bulunuyor. Böylelikle öğretmenler teorik bilgi ile pratiği bir araya getirecek ve bu sayede öğrencilere daha etkili bir şekilde eğitim verme imkanı elde edecek. 

Yapay Zeka Eğitimi 
Eğitimlerin bir kısmı işbaşında olacakken bazıları da uzaktan eğitim şeklinde olacak. Bunun yanı sıra yurtdışına giderek eğitim alacak kimseler de bulunuyor. İlk olarak yapay zeka alanında eğitim almak üzere 10 öğretmen Almanya’ya gönderilecek. Eğitim faaliyetlerinde yapay zekanın nasıl etkin bir şekilde kullanılabileceği bu sayede öğretmenler tarafından öğrenilecek ve ülkemizde de tatbik edilecek. 

Savunma sanayi alanında da eğitim görecek öğretmenler yerli savunma sanayisine de önemli katkı sunacak. Zira nitelikli personel ihtiyacında ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu eğitimler sayesinde kalifiye personel ihtiyacının kapatılması amaçlanıyor. Öğretmenlere verilen bu eğitimlerin her geçen yıl kapsamının daha da genişletilmesi hedefleniyor. Bu sayede zincirleme bir etki yaratılması sağlanacak ve ülke çapında etkileri görülecek. Tüm bu eğitim süreçleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından finanse edilecek ve ilgili bakanlıklar tarafından da destek verilecek. Eğitimlerin getirileri ise uzun vadede kendisini gösterecek.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@