Öğretmenlerin Bazı Ek Ders Ücretleri Ödenmeyecek

MEB Bakanı Selçuk, korona virüsten ötürü alınan önlemler kapsamında öğretmenlerin bazı ek ders ücretlerinin ödenmeyeceğini açıkladı.

EĞİTİM 29.03.2020, 19:26
Öğretmenlerin Bazı Ek Ders Ücretleri Ödenmeyecek

Hangi Ücretler Ödenecek?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, korona virüs tedbirlerinden etkilenen eğitim hayatına ilişkin soruları yanıtladı. Şu an için Nisan ayı sonuna kadar okullarda örgün eğitime ara verilmiştir. Salgının gidişatına göre süre yeniden değerlendirilecektir. Ancak şu an için Nisan ayı sonuna kadar eğitimin yanı sıra eğitimle ilgili pek çok faaliyet de iptal edilmiştir.

MEB tarafından tüm illerdeki milli eğitim müdürlüklerine yazı gönderildi. Okullarda iptal edilen etkinlikler bildirildi. Buna göre destekleme ve yetiştirme kursları, ilkokullarda yetiştirme programları, evde eğitim hizmetleri, destek eğitim odası uygulamaları, öğrenci sosyal ve kişilik hizmetleri, planlama ve bakım-onarım görevi, işletmelerde meslek eğitimi, belleticilik görevi, ders dışı eğitim çalışmaları, hizmet içi eğitim, kurul ve komisyon üyeliği ve benzeri eğitim faaliyetleri ile tam gün tam yıl eğitim, ikili öğretim uygulamaları sona erdirildi.

Örgün eğitime verilen ara Nisan ayı sonuna kadar olsa da yukarıdaki tüm faaliyetler yeni eğitim dönemine kadar iptal edildi. Bu nedenle yukarıdaki faaliyetlerden ötürü öğretmenlerin alacağı ek ders ücretleri Eylül ayına kadar ödenmeyecektir.

Öğretmenlerin sadece müfredata göre işledikleri dersler maaş ve ek ders ödemesinde nazara alınacaktır. Bu ücretler ile hazırlık ve planlama ücretleri ödenmeye devam edilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)