Öğretmenlerin Aile Birliği Yaz Aylarında Sağlanacak

Öğretmenler için mazeret tayinleri dilekçeleri alınmış ancak 958 öğretmenin nakil talepleri kabul edilmemişti. Yaz Ayında Çözülecek...

EĞİTİM 21.02.2019, 08:08
Öğretmenlerin Aile Birliği Yaz Aylarında Sağlanacak

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu sosyal medya hesabı üzerinden öğretmenlerin sorularını yanıtladı. En çok merak edilen konulardan birisi ise öğretmenlerin mazeret tayinleri idi. Aydoğdu bu sorunun çözülmesi için 4 ay kadar beklenilmesini belirtti. Yaz aylarında bu sorunun çözüleceği Aydoğdu tarafından işaret edildi. Ancak sorunun nasıl çözüleceğine dair bir ayrıntı paylaşılmadı. 

Geçtiğimiz yıllarda öğretmenler il ve ilçe emrine veriliyor ve böylelikle sorunlar çözülüyordu. Ancak bu durumda bazı yerlerde öğretmen ihtiyacı bulunurken bazı yerlerde de öğretmen yığılması görülüyor. Bu durum Sayıştay Başkanlığı'nın hazırladığı raporda da yer almıştı. Milli Eğitim Bakanlığı da bu sorunu çözebilmek adına yeni stratejiler geliştiriyor. Böylelikle hem eş durumu sorunu çözülebilecek hem de norm kadro dağılımları isabetli bir şekilde gerçekleştirilecek.

Aile bütünlüğünün sağlanması tüm memurlar için verilen bir hak olsa da sözleşmeli öğretmenler açısından çeşitli sorunlar bulunuyor. Sözleşmelilik süresi bitmeden eş durumundan tayin istemek mümkün olmamaktadır. Bunun önüne geçmek için çeşitli teşvik sistemlerinin hayata geçirilmesi gündeme geldi. Bakanlık bünyesinde bu çalışmalar devam ediyor. Ancak hali hazırda herhangi bir gelişme olmadığını da ifade etmek gerekir. Konu hakkında açıklama gelmesi halinde sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@