Öğretmenlerimizle 2023’e Projesi

Öğretmenlerimizle 2023'e projesi için başvurular alınmaya başlandı. Proje ile öğretmenlerin eğitilmesi amaçlanıyor.

EĞİTİM 16.01.2018, 23:12 16.01.2018, 23:26
Öğretmenlerimizle 2023’e Projesi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Öğretmenlerimizle 2023’e Projesi için başvurular alınmaya başladı. Bu projeye sadece öğretmenler değil aynı zamanda akademisyenler de başvurabiliyor. Bu proje ile eğiticilerin eğitimi amaçlanırken yeni nesillerin alacağı eğitim kalitesinin de daha fazla artırılması hedefleniyor.

Başvurular Online Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu projesine katılımlar online bir şekilde gerçekleştirilecek. Bu kapsamda eğitimcilerin öğretme kabiliyetleri daha da fazla geliştirilecek ve öğrencilerin seviyesi de artırılmış olacak. Uzun vadede ülke ekonomisine çok ciddi manada bir katkı sunması da hedeflenmektedir.

Ancak sadece ekonomi açısından değil bilinçli bir toplum oluşturma açısından da bu çalışmalar son derece önemli bir yer tutacaktır.

Projenin İçeriği

Proje kapsamında öğrencilerle tanışma safhasından etkinlik yapma aşamasına kadar her bir hususta eğitimler verilecek. Böylelikle öğretmenler ders içi ve ders dışı tüm etkinliklerde öğrencilere nasıl yaklaşılacağını en iyi şekilde öğrenebilecekler.

MEB tarafından yapılan duyuruda kurslara katılan öğretmenlerin öğrendikleri yöntemleri diğer öğretmenlere de aktaracakları belirtildi. Bu sayede daha çok sayıda kişiye ulaşmak mümkün olacak. Dolayısıyla da kısa sürede birçok öğretmen eğitilmiş olacak. Bu da yeni nesillerimiz açısından son derece önemli bir kazanım olacaktır. Umarız ki eğitimler son derece verimli bir şekilde gerçekleşir ve neticede kazanan tüm ülkemiz olur. Bu da dolaylı olarak hayat standartlarının yükselmesine ciddi manada katkıda bulunacaktır.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@