Öğretmenlere Yeni Teşvikler Yolda

2019 ile 2023 yılları arasını kapsayan Strateji Eğitim Planı kapamında öğretmenlere yeni teşviklerin verilmesi planlanıyor.

EĞİTİM 22.10.2018, 22:44
Öğretmenlere Yeni Teşvikler Yolda

Görev Bölgesine Özel Teşvik
Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde öğretmenlerin uzun süre kalmamaları eğitimi ciddi bir şekilde olumsuz etkilemektedir. İşte bunun önüne geçmek adına öğretmenlere yeni bir teşvik sistemi uygulanması planlanıyor. Bu sisteme göre dezavantajlı bölgelerde görev yapan öğretmenlere aylık olarak ek ödemeler gerçekleştirilecek. Bu sayede öğretmenlerin gönüllü olarak bölgede kalması sağlanabilecek. 

Öğretmenlere sadece aylık olarak ek ödemeler gerçekleştirilmeyecek. Bunun yanı sıra özlük haklarında da iyileştirmelere gidilecek. Ancak bu iyileştirmelerin neler olduğu henüz tam olarak bilinmiyor. 

Yeni dönem içerisinde gelecek önemli değişikliklerden birisinin ise okul müdürleri açısından olacağı değerlendiriliyor. Öyle ki bundan sonra yüksek lisans veya doktora eğitimi almamış kişilerin okul müdürü olmaları mümkün olmayacak. bu da okul müdürlerinin daha yetkin ve donanımlı olmalarını sağlayacak. Okul müdürü olmamasına rağmen alan dışından lisansüstü eğitim alan personellere de ek teşviklerin verileceğini söylemek gerekir. 

Bu düzenlemeler ile eğitim kalitesinin daha da çok artırılması hedefleniyor. Ülkemizin 2023 hedeflerine bu sayede çok daha sağlam adımlarla ilerlemesi de mümkün olacaktır. Nitekim ufku geniş olan öğretmenlerden ufku geniş öğrenciler yetişecek ve bu öğrenciler gelecek nesillerimiz olacaktır. Dolayısıyla yeni strateji eğitim planı hepimiz açısından büyük önem arz etmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Mehmet Doğanay 1 yıl önce
iş diyorsunuz hani nerde iş. işsizlik basini almış gidiyor suriyeliler oldukca biz kendi ülkemizde iş bulamıyoruz .lütfen yardımcı olurmusunuz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@