Öğretmenlere 3 Gün İdari İzin Verildi

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin seminer dönemlerinde hangi günler izinli olacaklarını duyurdu.

EĞİTİM 23.05.2018, 23:44
Öğretmenlere 3 Gün İdari İzin Verildi

Arefe Günü İzin

MEB tarafından yapılan açıklamada öğretmenlerin arefe günü olan 14 Haziran günü idari izinli sayılacakları ifade edildi. İdari izin verilen diğer diğer tarih ise 25 ile 29 Haziran tarihleri arası olarak açıklandı.

Seminer iki aşamalı bir şekilde gerçekleştirilecek. İlk aşaması bayramdan hemen önce bitecek ve öğretmenler kendi okullarında bu seminerleri alabileceklerdir. İkinci aşama ise bayram tatilinden sonra gerçekleştirilecek. 18 ile 22 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan bu ikinci aşamada öğretmenler farklı okullarda da seminer alabileceklerdir. Dolayısıyla isterlerse bayram tatilinde bulunacakları il veya ilçedeki okulların tercih edilmesi mümkün olabilecektir. Bunun için dilekçe ile katılmak istedikleri okullara başvuruların yapılması gereklidir.

Seminerin Amacı

Bu seminerler ile öğretmenlerin yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlanmaları hedeflenmektedir. Bu kapsamda eğitimin niteliğini geliştirmek için de fikir alışverişleri yapılacak. Eğitim müfredatının değerlendirilmesi de gündeme seminerlerde gündeme gelecek hususlardan bir diğeridir.

Bu seminer ile eğitim öğretimde karşılaşılan sorunlara da çözümler aranacak. Böylelikle çok daha başarılı bir eğitim sisteminin oluşması sağlanacak. Ayrıca eğitim materyali oluşturma konusunda da farklı yöntemler masaya yatırılacak ve farkındalık oluşturulması da sağlanacak. Bu da daha etkin eğitim materyallerinin ortaya çıkarılmasına katkı sunacaktır. Sonuç olarak öğrencilerin başarıları da bu sayede artacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)