Öğretmenler Zorunlu Hizmet Affı Bekliyor

6 Mayıs 2010 tarihinden sonra göreve başlayan öğretmenler için zorunlu olan hizmet görevi konusunda yeni bir düzenleme yapılması talep ediliyor.

EĞİTİM 03.11.2019, 21:14 03.11.2019, 21:14
Öğretmenler Zorunlu Hizmet Affı Bekliyor

Adaletsizlik Giderilecek

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı devlet okullarında görev yapan öğretmenlerin zorunlu hizmet görevi bulunuyor. Bu durum bazı öğretmenlerin dezavantajlı bölgelerde çalışmasını zorunlu kılıyor. Öğretmen ihtiyacını gidermek için yapılan bu uygulama isteksiz öğretmenlerin görevlendirilmesi gibi bir durumun ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu noktada dönemin MEB müsteşarı Yusuf Tekin coğrafi sistemde gerekli değişikliklerin yapılacağını ve yeniden bir puanlamaya gidileceğini ifade etmişti. Bu sayede 200 gösterge üzerinden bir puanlama yapılacak ve adaletsizlik giderilecekti.

Ekim ayı içerisinde yapılan çalıştayda da bu konu ele alınmıştır. Zira öğretmenlerin zorunlu hizmet affı gelmesi konusunda yoğun talepleri bulunuyor. Öğretmenler zorla görevlendirme yapmak yerine teşvik sistemi ile gönüllü olarak gidilebilecek bir sistemin oluşturulmasını talep ediyorlar. Bu konuda acil bir düzenleme yapılması aile birliğinin sağlanması açısından da son derece önem arz ediyor. Bu konuda yaşanacak tüm gelişmeleri ve yetkili açıklamalarını sitemizden takip edebilirsiniz.

Okulların ve bulundukları bölgenin dezavantajlı bir konumda olması karşısında eğitim sevdalılarının canhıraş çalışması güzel meyveler verilmesini sağlayacaktır. Eğitimde eşitlik konusunda MEB'in de üzerine düşen pek çok vazife bulunuyor. Bunları başarılı bir şekilde tamamlamak mümkün olursa ülkemizin en ücra köşesindeki çocuklarımızın içindeki cevherler de ortaya çıkacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
selim 3 ay önce
kesinlikle olmalı
Magdur 2 ay önce
Her sene engelli kardesimi hastane koselerine goturmekten biktim af biran once gelmeli adaletaizlik ortadan kalkmali

Gelişmelerden Haberdar Olun

@