Öğrencilere Müjde! AÖF'den Sevindiren Açıklama

Açıköğretim Fakültesi Bahar dönemi ve dönem sonu sınavları pandemi sebebiyle online olarak yapılmıştı. Öğrencilerin büyük bir umutla beklediği yaz okulu konusunda, AÖF yaz okulu açılmayacağını ve sadece Üç ders sınavı açılacağını duyurmuştu. AÖF'den yeni bir açıklama geldi...

EĞİTİM 09.07.2020, 03:40 09.07.2020, 10:00
Öğrencilere Müjde! AÖF'den Sevindiren Açıklama

Öğrencilere Müjde! AÖF'den Sevindiren Açıklama

Açıköğretim Fakültesi Bahar dönemi ve dönem sonu sınavları pandemi sebebiyle online olarak yapılmıştı. Öğrencilerin büyük bir umutla beklediği yaz okulu konusunda, AÖF yaz okulu açılmayacağını ve sadece Üç ders sınavı açılacağını duyurmuştu. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi için yaz okulu açmayacağını, sadece üç ders sınavı yapılacağını duyurmuştu. AOF tarafından alınan bu karara öğrenciler tepki göstermişti.

Anadolu Üniversitesi tarafından duyurulan yaz okulu açıklamasının ardında milyonlarca öğrenciden gelen tepkiler üzerine Üniversite yönetimi geri adım attı. Yaz okulunun açılacağını duyurdu.

Pandemi şartları el verirse yaz okulu sınavları Eylül ayında yüz yüze yapılacak. Gerekli şartlar oluşmazsa online yapılacak.

Açık Öğretim Fakültesi tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

Sevgili Açıköğretim Sistemi Öğrencileri,

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, öğrencilerimizden gelen yoğun talep üzerine, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri'nde "Yaz Okulu" yerine "Üç Ders Sınavı" uygulanması yönünde alınan kararı yeniden değerlendirmek üzere, Üniversite Yönetim Kurulu'nu acil gündem ile toplantıya çağırmıştır.

Bu doğrultuda 08.07.2020 tarihinde toplanan Üniversite Yönetim Kurulu, "Yaz Okulu" açılmasına karar vermiştir. "Yaz Okulu" sınavları Eylül ayında, pandemi şartlarının elvermesi halinde yüz yüze, aksi takdirde çevrimiçi olarak yapılacaktır. "Yaz Okulu" başvuru takvimi Üniversitemiz web sitesi üzerinden duyurulacaktır.

Tüm öğrencilerimize sağlıklı günler ve sınavlarında başarılar dileriz.

YAZ OKULU NEDİR?

Üniversitelerde uygulanan Yaz Okulu Sistemi, bir diğer manasıyla 3. Dönem Uygulaması gibi tanımlanabilir. Zayıf olan dersleri tekrar alabilmek, üstten ders alabilmek ya da not yükseltmek için ders almakta kolaylık sağlayan, öğrencinin isteği doğrultusunda hızlandırılmış bir dönem olarak ele alınabilir.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÖF YAZ OKULU

Yönetmelik, Resmi gazetede 24/04/2019 tarihli kararda, “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Yaz Okulu Yönetmeliği” şeklinde yayımlandı.

AÖF YAZ OKULU UYGULAMASI NE ZAMAN BAŞLAR?

Remi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğe göre yaz okulu sistemi; bahar dönemi dönem sınavlarının ardından açılır. Dönem sonu sınavlarından kastedilen örgün eğitimlerde olduğu gibi final sınavıdır. Yaz okulu final sınavlarının hemen ardından Anadolu Üniversitesinin internet sitesinden yapılan duyuru ile açılır. Yaz okulu tarihleri ise, Anadolu Üniversitesi’nin senatosu tarafından belirlenir. Yaz okulu sistemi öğrenciler için zorunlu değil. Söz konusu sisteme AÖF’nin öğrencisinin inisiyatifine bağlı olarak katılım sağlanır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)