ÖABT Sınavları Tamamlandı

KPSS ÖABT oturumları 5 Ağustos Pazar günü yapılan sınavlarla birlikte tamamlandı.

EĞİTİM 05.08.2018, 21:57
ÖABT Sınavları Tamamlandı

17 Alanda Sınav Yapıldı

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi olarak adlandırılan ÖABT sınavları 5 Ağustos Pazar günü yapıldı. Öğretmenlik hayali kuran gençlerin ter döktüğü sınavda bazı alanların adayları zorladığı fark edildi. Her bir adayın kendi alanı ile ilgili soruları yanıtladığı sınav saat 10.15’te başladı. 75 dakika süren sınavda adaylar kendi alanları ile alakalı 50 soruya yanıt verdiler. KPSS sınavlarından alınacak puanların neticesinde mülakat yapılacak ve ardından da tüm aşamaları başarılı bir şekilde geçen adaylar öğretmen olmaya hak kazanacaklardır.

Öğretmen Alımı Müjdesi

Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dile getirilen 100 günlük programın tam metni kamuoyu ile paylaşılmıştı. Bu metin içerisinde öğretmen alımları ile ilgili de bir kısım yer aldı ve 20 bin yeni sözleşmeli öğretmen alınacağının sinyalleri verildi. Bu konu ile ilgili MEB yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda da yeni alımların kast edildiği netlik kazandı. Dolayısıyla sınava giren öğretmen adayları için ilerleyen dönem içerisinde ilanın yayınlanması beklenmektedir.

ÖABT soruları ve cevaplarının bu hafta içerisinde ÖSYM aday işlemleri sayfasından da yayınlanması bekleniyor. Adaylar bu soruları inceleyerek cevaplarını kontrol edebileceklerdir. Ayrıca KPSS sonuçlarının ise 31 Ağustos tarihinde yayınlanması bekleniyor. Dolayısıyla adaylar bu tarihte kaç puan almış olduklarını da öğrenme imkânı elde edecekler.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)