O Yarışma Öğretmenleri Kızdırdı

Star TV’de yayınlanan Eyvah Düşüyorum adındaki programda öğretmenleri kızdıran soru yarışmacılara yöneltildi.

O Yarışma Öğretmenleri Kızdırdı

Sunucu Özür Diledi
Star Tv’de yayınlanan Eyvah Düşüyorum adlı programda “yazın 3 ay tatil yapıp bir de üstüne maaş aldığı için çok kıskanılan meslek grubu nedir” şeklinde bir soru soruldu. Cevabı öğretmenler olan bu soru pek çok kimse tarafından tepki topladı. Özellikle öğretmenleri çok fazla sinirlendiren bu soru ile ilgili RTÜK’e çok sayıda şikâyet yapıldı. Şikâyetlerin programa iletilmesi sonrasında ise yarışmanın sunucu Onur Buldu öğretmenlerden özür diledi. 

Sosyal medya üzerinden özür mesajı yayınlayan Buldu, herhangi bir kasıtlarının bulunmadığını ve kimseyi aşağılamadıklarını belirtti. Onur Buldu’nun yanı sıra Star TV’den de bir özür mesajı yayınlandı. Bütün değerli öğretmenlerimizden özür dileriz şeklinde bir açıklama sosyal medya hesabından yayınlandı. 

Ceza Verilecek Mi?
Star TV ve program sunucusu tarafından özür dilenirken ilgili kanal ve yarışmaya ceza verilip verilmeyeceği merakla bekleniyor. Bu konuda RTÜK’ten de açıklama yapılması bekleniyor. Ayrıca yayınlanan özür mesajlarının öğretmenler tarafından ne derece kabul göreceği de bilinmiyor. Sorulan bu soru sadece öğretmen camiasında değil diğer tüm meslek grupları tarafından da eleştirildi. Nitekim meslek gruplarının yetiştiricisi öğretmenlerimizdir. Gelecek nesillerin mimarı da olan öğretmenlerimiz bu tür eleştirilerin odağında yer almamalıdır. Bunun yerine eğitim ile ilgili konularda gündem olması gerekmektedir.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE