Milli Savunma Üniversitesi Başvuruları İçin Son Gün

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Halis Akgün, Milli Savunma Üniversitesi’ne başvuru yapmak isteyen adaylar için bir uyarı yayınladı.

EĞİTİM 07.03.2019, 19:19
Milli Savunma Üniversitesi Başvuruları İçin Son Gün

ÖSYM Başkanı Halis Akgün, Milli Savunma Üniversitesi’nde eğitim görmek isteyen adaylar için sosyal medya hesabında bir duyuru yayınladı.

Milli Savunma Üniversitesi’nde eğitim görebilmek için adayların ÖSYM’nin düzenlemiş olduğu MSÜ sınavında başarılı olması gerekmektedir.

Astsubay, subay ve askeri öğrenci olmak isteyen adaylar da ÖSYM’nin düzenlemiş olduğu sınava girmek zorundalar. ÖSYM, 2019 yılında MSÜ sınavını ise 7 Nisan 2019 tarihinde yapacaktır.

2019 yılında yapılacak olan MSÜ sınavına daha önce başvurular alınmıştı. Fakat adaylara bireysel geç başvuru adı altında bir şans daha tanındı. Bu kapsamda bireysel geç başvurusunu kaçırmak istemeyen adayların 7 Mart 2019 tarihi 23.59 tarihine kadar ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi resmi internet sitesi üzerinden online olarak başvurularını yapmaları gerekmektedir.

7 Nisan tarihinde yapılacak olan MSÜ sınavı, tüm il merkezlerinde yapılacaktır. Sınav başlangıç saati 10.00 olarak belirtilmiştir.  

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)