Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ahşap Oyuncak Üretimi Projesi

Milli Eğitim Bakanlığı ahşap oyuncak üretimi için AR – GE yapılması projesini oluşturdu. Eğitim Bakanı Ziya Selçuk gerekli açıklamayı yaptı. İhtal edilen ahşap oyuncak devri kapanıyor, AR – GE kuruluyor.

EĞİTİM 21.11.2018, 15:49
Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ahşap Oyuncak Üretimi Projesi

Ahşap Oyuncak Üretimi Ar – GE’si
Oyuncak üretiminin ülke içinde gerçekleşmesi adına çalışmalar profesyonel şekilde yürütülecek. Bunun için ahşap oyuncak üretiminde AR – GE kurulması söz konusu. Yapılan toplantıda Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, büyük ortanda ithal edilen oyunların tasarımı ve üretimi ile ilgili çalışmaları sundu.

Toplantıda okullarda beceri atölyelerinin oluşturulması, atölyelerde ahşap oyuncak ve zeka materyallerine yönelik girişimlerin olması gerektiğinden söz edildi. 

Karar;
Oluşturulacak olan atölyelerde kullanılacak olan materyaller için AR – GE biriminin kurulması kararı verildi. Bu sayede okullarda kullanılan ahşap oyuncakların zeka gelişimine destek olması, üretilen oyuncaların üzerinde çalışılması gibi pek çok girişim söz konusu olabilecek.

Ahşap Oyuncak Eğitimi Müfredatı
Öğrencilere verilecek olan eğitim ile ilgili bir müfredat belirlenecek. Toplantıya katılan Bakan yardımcısı Mahmut Özer, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Numanoğlu, daire başkanların ve uzmanlar, en iyi şekilde müfredatın oluşturulmasının şart olduğu konusunda hem fikirdi.

Sektör temsilcilerinin pilot okullara transfer edilmesi, bu alanda işbaşı eğitimler ile sektöre destek oluşturulması gibi söylemler de yer aldı. Ahşap oyuncak eğitimi konusunda bilinçli şeklide hareket edilmesi bakanlığın hedefleri arasında.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)