Milli Eğitim Bakanlığı EKPSS 750 Öğretmen Alımı Yapacak

Milli eğitim bakanlığı öğretmen alımı için açıklanan duyuruda 81 şehir içinde atama yapılmak için EKPSS 50 puan şartı ile engelli öğretmen ataması gerçekleştirilecek.

EĞİTİM 10.11.2021, 00:09 12.11.2021, 09:23
Milli Eğitim Bakanlığı EKPSS 750 Öğretmen Alımı Yapacak

MEB engelli öğretmen alımı için bütün adayların 2018-2020 yılları içerisinde gerçekleştirilen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı EKPSS-Lisans Düzeyi ile katılmış olmaları şartı bulunuyor.


MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ENGELLİ ÖĞRETMEN ALIMI


•    Kamu personel alımı için yayınlanmış ilanlara başvurular 8.11.2021 tarihinde başlayacak ve 12.11.2021 tarihinde sona erecektir.

•    Bütün öğretmen adaylarının aşağıda yazılı internet sitesi üstünden resmi başvurularını yapması zorunludur.

https://personel.meb.gov.tr


MEB EKPSS ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMA BAŞVURU ŞARTLARI


1.    Bütün başvuru yapacak adayların Devlet Memurları Kanunu’nun içerisinde belirtilen şartları taşıyor olması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve kurum içindeki diğer birimler ile koordineli çalışması gerekiyor.

2.    Öğretmen alımı ilanları için başvuru işleminde bulunacakların 2018 ve 2020 yıllarında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavından EKPSS-Lisans Düzeyi ile birlikte 50 ve daha üzeri puan almış olması ve herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olması gerekiyor.

3.    Engelli personel alımı için görev almak isteyenlerin Devlet memurluğundan veya öğretmenlik mesleğinden çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olması, herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması ve mesleki çalışmaları güncel olarak takip etme yeteneği olması gerekiyor.

4.    Kamu kurumu memur alımı kapsamı içinde yayınlanmış olan resmi ilanlara başvuru yapacak olan kişilerin EKPSS puanı dışında atandığı hâlde görevine başlamamış olanlar bakımından, ön başvuru tarihinin son günü itibarıyla atama tarihinden itibaren 1 (bir) yıllık bekleme süresini doldurmuş olmaları ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı