Milli Eğitim Bakanından Yeni Tablet Dağıtımı Müjdesi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim nedeni ile ilgili olarak önemli açıklamalar yaptı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim süresi boyunca dağıtım işlemine devam edilen tabletler için yeni planlarını duyurdu. Bakan Selçuk, 2021 Şubat ayında 100 bin tabletin dağıtılacağını bildirdi.

EĞİTİM 29.01.2021, 20:56
Milli Eğitim Bakanından Yeni Tablet Dağıtımı Müjdesi!

Milli Eğitim Bakanından Yeni Tablet Dağıtımı Müjdesi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim nedeni ile ilgili olarak önemli açıklamalar yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim süresi boyunca dağıtım işlemine devam edilen tabletler için yeni planlarını duyurdu. Bakan Selçuk, 2021 Şubat ayında 100 bin tabletin dağıtılacağını bildirdi.

ŞUBAT AYINDA 100 BİN TABLET

Bakan Ziya Selçuk sosyal medya hesabı üzerinden şu açıklamaları yaptı.

Tablet dağıtım işemlerinde her hafta daha çok çocuğumuza ulaşmanın sevincini yaşamaktayız.

Milli eğitim olarak Yeni hedefimiz, Şubat ayında 100 bin tableti çocuklarımıza ulaştırmak istiyoruz.

TABLET BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı 100 bin tablet dağıtımı ile ilgili olarak daha önceki süreçlerde nasıl bir yol izlendi ise aynı şekilde tablet dağıtımları yapılacak.

Türkiye genelinde bulunan İl milli eğitim müdürlükleri ihtiyaç sahibi olan bütün öğrencilerin tespit edilmesinin hemen ardından bizzat dağıtım süreçleri gözden geçirilecek ve dağıtımlar başvuru kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirilecek.

ÜCRETSİZ TABLET BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Öğrenci veya velilerinin tablet bilgisayar için herhangi bir başvuruda bulunmalarına gerek olmadığını kaydeden Bakan Selçuk, ailelerin gelir durumu, okul çağındaki kardeş sayısı, özel eğitim gereksinimi, öğrencinin akademik başarısı gibi kriterler doğrultusunda resmi veriler üzerinden Bakanlıkça hazırlanan strateji çerçevesinde dağıtımların gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Bilim Kurulu, yüz yüze eğitimin başlaması için 15 Şubat'ın erken olduğunu düşünüyor. Sürecin ilerleyişine göre yüz yüze eğitimin 15 Mart'ta başlaması görüşü ağırlık kazandı.

Kurul, öğretmenler aşılanmadan okulların açılmaması gerektiğini belirtti.

RESTORANLAR NE ZAMAN AÇILIR?

Bilim Kurulu, restoran ve kafelerin açılması için de vaka sayısının düşmesi ve aşılanma oranın artması gerektiğinin altını çizdi.

10 BİN DERS VİDEOSU

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bugün EBA Tv 10.000. ders videosunu çekti. Bir videonun hazırlığı günlerimizi alıyor. Nasıl bir emek ve ne müthiş bir alın teridir bunu ancak süreci izlediğinizde anlayabilirsiniz. Emeği geçen herkese gayretleri için teşekkür ediyorum." açıklamasında bulundu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)