Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Karneler Hakkında Açıklamada Bulundu

Karnelerin dağıtılması için açıklamada bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ilkokul ve ortaokul öğrencileri karnelerini internet ortamından alacakken, lise öğrencileri randevulu şekilde okullarından temin edebilecekler...

EĞİTİM 18.06.2020, 14:35 20.06.2020, 11:49
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Karneler Hakkında Açıklamada Bulundu

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM TELAFİ EĞİTİMLERİ AÇIKLAMASI

COVID-19 salgını nedeniyle okulların kapanması sonucu karnelerin nasıl alınacağı veya verilip verilmeyeceği öğrenciler tarafından merak konusu olmuştu. Buna ilişkin karnelerin dağıtılacağı açıklamasını yapan Bakan Ziya Selçuk bu konu hakkındaki son noktayı koydu. Son dakika açıklaması yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk şu ifadelerde bulundu: "İlkokul ve ortaokul karneleri e-okul üzerinden, lise karneleri ise randevulu olarak okuldan alınabilecek." dedi.

TELAFİ EĞİTİMLERİ ZORUNLU DEĞİL

Son dakika açıklamasında bulunan Bakan Ziya Selçuk şu sözleri ekledi:

‘’Uzaktan eğitimle yüz yüze eğitimin tamamını yaptık diyemeyiz fakat yapmak istediğimizin fevkinde işler yaptık. Okulları 19 Haziran'a kadar 3 haftalığına açsaydık, emin olun çok daha devasa sorunlarımız olacaktı. 31 Ağustos'ta devlet okullarında başlayacak telafi eğitimlerinin zorunlu değil’’ diye belirtti.

KamuPersoneliAlimi. Net  Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

KamuPersoneliAlimi.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

 Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)