Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan Okulları Online Takip Edeceğiz Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, her okulu şimdiye kadar belirlemiş oldukları 24 – 25 kadar parametre üzerinden online olarak izleyecekleri yönünde açıklama yaptı.

EĞİTİM 22.11.2018, 16:35
Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan Okulları Online Takip Edeceğiz Açıklaması

2013 Eğitim Vizyonu Söyleşisinde Açıklama
SETA Ankara Ofisi’nde düzenlenen ‘‘2023 Eğitim Vizyonu’’ adlı söyleşi, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamalar ile gündeme geliyor. Milli Eğitim Bakanı Selçuk; Okulları online takip edeceğiz açıklaması ile gündeme geldi.

Ayrıca 16 yıl önceki hayallerinin şu an gerçeklemiş olduğunu söyleyen bakan, eğitim konusunda ileri gitmek için çalışmaların artacağını ve yeni girişimler ile bunun mümkün olduğunu bildirdi. Yapılacak olan yeni girişimler içinde de okulların 24 – 25 parametre üzerinden takip edilmesi söz konusu.

‘’Bilgi ile İlişkinin Yeniden İnşaası’’
Bakan tarafından yapılan açıklamada, "Biz enformasyon sistemi üzerinden eğitim sistemi yürütürsek bu sadece bilginin tekrarı üzerinden işlenen bir konuya dönüşür ve çocuklar sadece hatırlamakla mükellef olurlar, en iyi öğrenci, sınav sonuna kadar unutmayan öğrenciye dönüşür. Eğer biz bilgi ile münasebetimizi değiştirmezsek tarihsel olarak birkaç yüzyıldır eğitimle olan problemimizi çözemeyiz." Cümleleri yer alıyor. Eğitimde reform yapılması ve yenilikler ile gelişmenin olması mümkün.

Gelişmelerin bakan tarafından yapılan acıkmalar ile sunulması, pilot okullarda uygulanarak olumlu sonuçların alınması için projeler oluşturuluyor. Bakan Selçuk yeni projeleri açıklıyor ve detayları gerektikçe tarafınıza sunuyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@