Milli Bayramlar ve Atatürkçülük Yeniden MEB Müfredatında

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile milli bayramlar ve Atatürkçülük yeniden müfredatta.

Milli Bayramlar ve Atatürkçülük Yeniden MEB Müfredatında

Milli Bayram Kutlamaları Yeniden Yapılacak

Daha önce yapılan yönetmelik değişikliği ile okullarda 29 Ekim Cumhuriyet bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı ile 30 Ağustos Zafer Bayramının ulusal ve resmi bayram olarak kutlanması yönetmelikten çıkarılmıştı. Bu bayramların kutlanması tamamen okul yönetiminin inisiyatifinde idi. Uygulamada birlik olmayıp isteyen okul kutlarken, istemeyen kutlamıyordu.

Bugün Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlandı. Daha önce kutlanmaktan çıkarılan milli bayramlar bugün yayınlanan değişiklikle yeniden kapsama alındı. Okullarda kutlanacak ulusal ve resmi bayramlar ile mahalli kurtuluş günleri etkinliğine 23 Nisan, 29 Ekim, 19 Mayıs, 30 Ağustos tarihleri eklendi.

Atatürkçülük Geri Döndü

Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile Atatürkçülük öğretmenler kurullarında ve zümre öğretmenler toplantısında ele alınacak. Atatürkçülükle ilgili derslerin işlenişi, öğretim programlarına uygulanması öğretmenler kurulunda görüşülecek.

Atatürkçülükle ilgili konular üzerinde durulacak ve çalışmalar yapılacak. Programların çevresinin değerlendirilmesi, yıllık plan ve ders hazırlanması, konu ve kazanım ağırlıklarının görüşülmesi gibi konulara bir de Atatürkçülük konularının ele alınması eklendi. Böylece milli bayram kutlamaları ve Atatürkçülük yeniden müfredatta ter bulacak.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2019, 21:02
YORUM EKLE