MEB’ten Sarıklı Ders Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı medyada bulunan sarıklı ders haberlerine karşın bir açıklama yayınladı.

EĞİTİM 29.09.2018, 23:03
MEB’ten Sarıklı Ders Açıklaması

Derse Katılmamış 
Medyada yayılan bir fotoğrafa göre sarıklı ve cübbeli birisinin ortaokul sınıfında öğrenciler ile bir araya geldiği görülüyordu. Bu fotoğraf sonrasında kamuoyunda büyük bir tepki oluştu ve Milli Eğitim Bakanlığı’na konu ile ilgili sorular yöneltilmeye başladı. Bu tepkilerin ardından ise Bakanlık tarafından bir açıklama yapıldı.

Bakanlığın açıklamasında fotoğrafta yer alan kişinin kesinlikle hiçbir ders vermediği ifade edildi. Okulun açılışı ile ilgili bir ziyaret gerçekleştirdiği ancak ders faaliyetlerine katılmadığı ifade edilen açıklamada soruşturmanın derinleştirileceği de aktarıldı.

Fotoğraftaki ilgili kişinin ise bir dernek başkanı olduğu ve bu derneğin okul binası için protokol imzaladığı ifade edildi. Bu anlaşma gereği okulu ziyaret ettiği ve herhangi bir derse katılmadığı açıklamada yer aldı. 

Okulun yeni binasının ise inşaatının devam ettiği belirtildi. İnşaatın tamamlanmasının ardından okul yeni binasına taşınacak ve protokol de sona ermiş olacak. Her ne kadar Bakanlık tarafından açıklama yapılmış olsa da bazı kimseler açıklamayı tatmin edici bulmadı. Mevzuat hükümleri gereğince okulda görevli öğretmenlerin dışında diğer kimselerin derslere girme yetkisi bulunmamaktadır. Eğer böylesi bir durum tespit edilirse kişilere ve okul yönetimine ceza verilmesi söz konusu olacaktır. Bu olay hakkında Bakanlığın incelemesi devam edecek ve bir gelişme olması durumunda yeniden açıklama yapılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)