MEB’ten Corona Virüs Eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı son dönemde artan panik havası ve bilgi eksikliğini gidermek amacıyla Türkiye genelinde tüm okullarda öğrenci ve velilere Corona Virüsü eğitimi verecek.

EĞİTİM 27.02.2020, 18:10
MEB’ten Corona Virüs Eğitimi

Türkiye’de resmi bir ölümcül Corona virüsü görülmese de son dönemde birçok ilden gelen ve tedbir amaçlı karantina haberlerinin gelmesi ile birlikte panik ortamının arttığı ve bu panik ortamından en çok öğrenci ve velilerin etkilendiği görülüyor. Milli Eğitim Bakanlığı paniği önlemek ve bu virüs ile ilgili en doğru ve güncel bilgileri vermek için Tüm Türkiye genelinde Corona Virüs eğitimi vermeyi planlıyor. Bu eğitimin bir hafta içerisinde başlayacağı ve velileri de kapsayacağı ifade ediliyor.

Eğitim Haftaya Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilmesi planlanan eğitim sayesinde özellikle velilerin bilgilendirilmesi ve oluşan panik havasının ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Verilecek eğitimde Corona virüsünün tam ne olduğu, yayılma durumu, belirtileri gibi konularda uzmanlarca bilgi verileceği ifade ediliyor.  Şuana kadar ise verilecek eğitimim kaç gün ve saat olacağı yönünde resmi bir açıklamanın yapılmadığı görülüyor.

Her ilin milli eğitim müdürlüklerinin planlama yapması ve her okula haftanın bir günü 60 dakikalık bir eğitimin verilmesi amaçlanıyor. Bu doğrultuda Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının bir protokol imzalayarak bu eğitim ve organizasyonu birlikte yapacakları iddia ediliyor. Dünya genelinde 10’a yakın ülkede okullar ölümcül Corona virüsü ile belirli bir süre tatil edildi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)