MEB’den Eğitim Takvimi Yeniliği

MEB bugünden itibaren oyunlar, etkinlikler ve bilimsel içeriklerin yer aldığı ‘’Eğitim Takvimi’’ uygulamasının öğrenci, öğretmen ve velilerle buluşacağını duyurdu.

EĞİTİM 01.01.2020, 12:32
MEB’den Eğitim Takvimi Yeniliği

Ziya Selçuk’un Milli Eğitim Bakanı olması ile birlikte başlayan yenilik ve değişim rüzgârlarına bir yenisi eklendi. Buna göre MEB tarafından yapılan açıklamada içeriğinde birbirinden eğitici ve eğlenceli oyun ve içeriklerin yer alacağı veli ve öğrencilerin daha eğlenceli ve birlikte zaman geçirmesini sağlayacak olan ’Eğitim Takvimi’’ uygulamasını kullanılabilecek. Konu ile ilgili açıklama yapan MEB Ziya Selçuk bu uygulama ile anne babaların çocukları ile daha iyi ve kaliteli zaman geçireceği çok sayıda pratik, eğlenceli ve gelişim sağlayan oyunların yer aldığını ifade etti.

365 Gün Aktif Bir Takvim

Hazırlanan bu takvimin başlangıcında "Bugün 24 saat ve her saniyesi çok kıymetli" ifadesi yer alıyor. Bu yeni uygulamanın 1 Ocak'tan tarihinden itibaren tüm okullarda, ücretsiz mobil uygulamasıyla cep telefonlarında, sesli dijital takvim yapraklarıyla sosyal medyada ve radyo tiyatrosu tadında radyolar arayıcılığı ile tüm öğretmenler, aileler ve öğrencilerle buluşacağı vurgulanıyor. Takvim yapraklarının ön kısmında günün sözü, Türkçe çok kullanılan fakat anlamı fazla bilinmeyen her güne bir kelime günün atasözü ve günün doğrusu kısımları yer alacağı açıklandı. Takvim yaprağının arka kısmında ise; okul öncesinden, ortaokula kadar geniş bir yaş aralığını kapsayacak şekilde tasarlanan pratik, faydalı ve maliyetsiz günün oyunu, günün değeri, günün çözümü, günün önerisi ve günün nedeni kısımları yer alıyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@