MEB Yönetici Atama Sözlü Sınavına İtirazlar Açıklandı

MEB tarafından yapılan yönetici atama mülakatlarına itirazlar İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından karara bağlandı.

EĞİTİM 08.07.2018, 18:00
MEB Yönetici Atama Sözlü Sınavına İtirazlar Açıklandı

Mülakata İtirazlar Sonuçlandı

MEB yönetici atama mülakat sonuçları 26 Haziran 2018’de açıklanmıştı. Müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olmak için adaylar mülakata girmişti. Sözlü sınav sonucunda yanlışlık olduğu kanısında olan adaylar için itirazlar 27 Haziran’da başlamıştı. 3 Temmuz’da sona eren itirazların değerlendirmesi yapıldı ve sonuç açıklandı.

İl Milli Eğitim Müdürlükleri bünyesinde kurulan komisyonlar mülakat itirazlarını değerlendirdi. Sonuçlar ise 6 Temmuz 2018 itibariyle açıklandı. Sonuçların açıklanması usulüne ilişkin uygulama birliği olmadı. Bazı il müdürlükleri sitede sonuçları yayınlarken, bazıları ise adaylara bildirdi. Siz de sonucunuzu öğrenmek istiyorsanız bu iki yolu deneyebilirsiniz.

Sonuçlar Kesinleşti

2018 yılı yönetici görevlendirme takvimi işlemeye devam ediyor. Mülakat sonuçlarına itirazlar için süre 4-6 Temmuz olarak belirlenmişti. Sonuçların 6 Temmuzda açıklanması ile kesinleşen sözlü sınav puanları 9-11 Temmuz tarihlerinde sisteme işlenecek. Yönetici atama için kullanılacak olan asıl puanlar 13 Temmuz 2018 tarihinde ilan edilecek.

Boş olan yöneticilik kontenjanları sisteme 16-17 Temmuzda girilecek. Yönetici adaylarının tercih yapma süresi ise 18 Temmuzda başlayacak. Tercihler için son gün 23 Temmuz tarihi olacak. Adayların yaptığı tercihler 18-24 Temmuz tarihleri arasında onaylanacak. Merakla beklenen yönetici görevlendirme sonuçları ise 25 Temmuz tarihinde açıklanarak süreç tamamlanacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)