MEB Proje Okullara Öğretmen Ataması İçin Uyardı

MEB tarafından okullara yapılan uyarı ile proje okullarında görev yapacak öğretmenlerin liyakate uygun seçilerek çalışma barışının sağlanması istendi.

EĞİTİM 11.05.2020, 23:21 22.06.2020, 21:25
MEB Proje Okullara Öğretmen Ataması İçin Uyardı

İmam Hatip Proje Okullarına Öğretmen Atama

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlan Yönetmeliği kapsamında İmam Hatip ortaokullarının proje okul olanları belirlendi ve bu okullara sınavla öğrenci alınmasına karar verildi. Yani lise düzeyindeki nitelikli okullar arasında imam hatipler de yer alacaktır.

Proje Anadolu İmam Hatip Liselerine 2020-2021 eğitim öğretim yılında sınavla öğrenci alınırken, öğretmenlerin de öğrencilerin düzeyine göre seçilmesi gerekiyor. İşte bu atamaların esaslarını MEB proje okullara gönderdiği yazı ile belirledi ve önceki yıllarda yaşanan sorunların tekrar edilmemesini istedi.

MEB yazısına göre okullar öğretmen seçimlerini tek liste halinde genel müdürlüğe göndermelidir. MEB tarafından belirlenen atama görevlendirme takvimi aynı şekilde takip edilmelidir. Münhal norm kadro yoksa öğretmen atama teklifleri yapılmamalıdır. Atanma şartlarını sağlamayan öğretmenler için teklif yapılmamalıdır.

Proje okullarından ayrılmak isteyen öğretmenlerin talepleri koşullu olarak gönderilmemelidir. Geçici süre ile görevlendirilenler zamanında genel müdürlüğe bildirilmelidir. Eğer öğretmen açığı varsa valilikler eğitim dönemi başlamadan ivedilikle öğretmen almalıdır. Eğitim yılı eksik öğretmenle başlamamalıdır. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlan Yönetmeliğinde açık hüküm bulunmayan konularda Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri uygulanmalıdır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)