MEB, Öğretmenler İçin Mazeret Duyurusu Yayınladı

Yarıyılda yer değiştirme yapacak olan öğretmenlere ilişkin MEB’den açıklama geldi. Huşular bu yazıda açıklandı.

EĞİTİM 29.12.2017, 20:11
MEB, Öğretmenler İçin Mazeret Duyurusu Yayınladı

Bakanlığa eğitim kurumlarında görev yapan kadrolu öğretmenlerin yer değişikliğine ilişkin olarak okullara yazı gönderildi. 

Eğitim Aksamasın Talimatı

Bu yazıya göre öğretmenlerin yarıyılda aile birliği, can güvenliği ya da sağlık gibi mazeretlerle yaptıkları mazeret tayini ile yer değiştirmelerine karar verilmişse aksaklığa neden olmamak adına yönetmeliğe uygun şekilde yapılması istendi. Öğretmenlerin başvuruları ve atamalarına etki edecek olan bilgilerin ise MEBSİS’te güncel bir şekilde bulunması konusunda uyarı yapıldı. Okul yönetimleri tarafından da gerekli tedbirlerin alınması istendi. 

Yönetmeliği Uygulayın Uyarısı

Gönderilen yazıda öğretmenlerin yer değişikliğine ilişkin olan düzenlemelerin Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nde ve ayrıca Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik’te belirlendiği ifade edildi. 

Bahsi geçen yönetmeliklere göre; 

•    Hizmet puanı esasına göre yapılacak başvuruların son günü 28 Şubat’tır. 
•    Mazeret nedeniyle yer değiştirme tayini isteyen öğretmenlerin talebi uygun görülürse eşleri de yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir. 
•    Başvurular MEBBİS üzerindeki mazeret durumuna bağlı yer değiştirme formu ile yapılacaktır. Bu formu okul onaylayacaktır. 
•    Başvuruların şahsen yapılması gerekir ancak faks, posta, telefon gibi yöntemler de kabul edilecektir. 
•    Yurtdışında görevlendirilen ya da aylıksız izinde olanların süreleri 5 Şubat’a kadar sona eriyorsa, bu kişiler de yer değiştirme başvurusunda bulunabileceklerdir. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@