MEB LGS Sınav Giriş Belgelerini Yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı LGS Merkezi Sınav giriş belgelerini yayımladı. 1 Haziran 2019’da yapılması planlanan Merkezi Liselere geçiş LGS sınav giriş belgelerini ve nerede sınava gireceklerini yayımladı. Öğrenciler LGS sınav belgelerini alabilirler…

EĞİTİM 23.05.2019, 01:31
MEB LGS Sınav Giriş Belgelerini Yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı LGS sınav giriş belgelerini e-okul bilgilendirme sistemi üzerinde olan veli girişi veya okul idaresi tarafından verilmek suretiyle sistemi açarak öğrenciler nerelerde sınava girecek belirlenmiş oldu.

Merkezi sınav sistemi ile 1 Haziranda yapılacak olan liselere geçiş LGS sınav giriş belgeleri için öğrencilerin okudukları okullardan sınav giriş belgelerini isteyebileceklerdir.

LGS sınav takvimi 1 Haziranda belirlendiğinden öğrencilerin sınavlara daha iyi hazırlanmaları için okul idarelerinden son hafta veliler tarafından izin alabilmektedirler. Ayrıca yıl içerisinde hafta içi ve hafta sonu dahil olmak üzere devletin ücretsiz kursları bittiği için uzmanların görüşlerine göre son hafta çocuklarınıza izin alarak evinde kafasını toplamasını ve sınav stresini attıracak cümleler ile birlikte etkinlik yapılmasını önermektedirler.

LGS sınavı üniversite basamaklarında 1’ci yeri aldığı için uzmanlar tarafından veliler uyarılarak, sınav stresi yaşatmamalarını ve zorlamadan güzelce hayat koşullarını göz önünde bulundurarak çocuklarına yaklaşmalarını söylediler.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)