MEB Kadroya Alınacak 5 Bin Ücretli Öğretmen İçin Duyuru Yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığı ücretli öğretmenler arasından alacağı 5 bin öğretmen için duyuru yayınladı.

EĞİTİM 15.05.2018, 22:15
MEB Kadroya Alınacak 5 Bin Ücretli Öğretmen İçin Duyuru Yayınladı

Kimler Başvurabilecek

Başvuru yapacak adayların 2017-2018 eğitim öğretim dönemi içerisinde ek ders ücreti mukabilinde çalışmış olmaları gereklidir. Bunun yanı sıra toplamda 540 gün sigorta primi ödenmiş olası şartı da yer almaktadır. Bu sigorta primleri ücretli öğretmen olarak yatırılmış olmalıdır.

Adayların herhangi bir SGK kolundan yaşlılık, malullük veya emeklilik aylığı almaması gereklidir. Türk vatandaşı olması gereken adayların ayrıca Devlet Memurları Kanunu madde 48’de yer alan şartları da taşımaları gereklidir. 2017 KPSS sınavından 50 puan ve üzeri almak şartı da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra atanacak alan ile ilgili bölümden mezun olmak gereklidir. Yayınlanan duyuruda hangi alanlar için ne kadar öğretmen alınacağı da ayrıntılı bir şekilde belirtilmiştir.

Başvuru Tarihleri ve Şekli

Başvuru yapmak isteyen adaylar 8-13 Haziran tarihleri arasında başvurularını online olarak yapabilirler. Bu kapsamda mebbis.meb.gov.tr adresi ile ikgm.meb.go.vtr adreslerinin kullanılabileceğini ifade etmek gerekir.

Başvuru yaparken en fazla 5 sözlü sınav merkezi seçilecektir. Başvurular esnasında istenilen belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmesi gereklidir. 5 bin ücretli öğretmen alımı başvurularının tamamlanmasının ardından 22 Haziran tarihinde sözlü sınavlara nerede girecekleri ilan edilecektir. Sözlü sınavlardan da başarılı bir şekilde ayrılan adayların atamaları gerçekleştirilecektir.

Yorumlar (0)