MEB İl İçi Yer Değiştirme Başvuruları Başladı

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından bir duyuru yayınlandı ve il içi yer değiştirmek isteyen personeller için başvuruların başladığı hatırlatıldı.

EĞİTİM 23.05.2018, 09:05
MEB İl İçi Yer Değiştirme Başvuruları Başladı

Başvurular Nasıl Yapılacak?

İl içinde yer değiştirmek isteyen öğretmenler başvurularını online olarak gerçekleştireceklerdir. Bu kapsamda mebbis.gov.tr veyahut da ikgm.meb.gov.tr adreslerinden başvurular yapılabilecektir. Başvurular için doldurulacak elektronik formda yer alan bilgilerin doğru olması son derece önemlidir. Bu bilgilerin doğru olup olmadığı ise personellerin MEBBİS sistemlerinden kontrol edilmelidir. Eğer bir yanlışlık var ise derhal giderilmesi gereklidir.

Başvuru Tarihleri

2018 MEB il içi yer değiştirme için başvuruda bulunacak kimseler 22 Mayıs tarihi itibariyle başvurularını yapabileceklerdir. Başvuruların son tarihi ise 25 Mayıs olarak duyuruldu. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan duyuruda sonuçların 30 Mayıs tarihinde açıklanacağı da belirtildi.

İl içi yer değiştirme taleplerinde öğretmenlerin hizmet puanları, kadro durumları gibi hususlar değerlendirmeye alınacaktır. Bu sayede ihtiyaç olan okullara kaydırma yapılması söz konusu olacaktır. Eğer tercih edilen okulda yeteri kadar boş kadro yok ise bu durumda nakil söz konusu olmayacaktır. Bu sebeple öğretmenlerin tercihlerini dikkatli bir şekilde yapmaları gereklidir. Bu süreçte bilgilerinin doğru olması da önem arz etmektedir. Aksi takdirde yanlış bilgiler ile hak kaybına uğramak söz konusu olabilecektir. Konu ile ilgili yeni duyurular yayınlanması durumunda sitemizden öğrenebilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)