MEB Bakanı Canlı Yayınla Öğretmenlere Hitap Edecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin seminer döneminin başladığı 3 Eylül’de EBA üzerinden canlı yayınla öğretmenlere hitap edecek.

EĞİTİM 01.09.2018, 19:18
MEB Bakanı Canlı Yayınla Öğretmenlere Hitap Edecek

1 Milyon Öğretmene Aynı Anda Hitap Edilecek

2018-2019 eğitim öğretim yılı mesleki çalışma programı 3 Eylül 2018 Pazartesi günü başlıyor. Aynı gün MEB bakanı Ziya Selçuk TRT Haber ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden 1 milyon öğrenciye hitap edecek.

MEB yaptığı açıklama ile öğretmenlerin meslek içi çalışmaları olan seminerlerin 3-14 Eylül'de yapılacağını duyurmuştu. Mesleki çalışma programı 3 Eylül 2018 Pazartesi günü başlayacak. Okullarda ders başı hazırlığı yapan öğretmenlere bakan Selçuk, eğitim dönemi başlamadan seslenecek.

Program Başöğretmen Salonu'nda 10.30'da başlayacak ve Ankara'nın merkez ilçelerinden öğretmenler de programa katılım sağlayacak. Bu program 81 ildeki öğretmenler tarafından okullardaki canlı yayın ekranları üzerinden izlenebilecek.

Bakan Selçuk’tan Öğretmenlere Mesaj

Bakan Selçuk öğretmenliği "Öğretmenlik bir insanın kendi öğrenme yolculuğudur, kendi olgunlaşma serüvenidir." ifadesiyle şimdiye kadarkilerden farklı bir bakış açısı ile tanımlamıştı. Bakan Selçuk öğretmenlere bu yolculuk için tavsiyeler verecek.

Öğretmenlerin katıldığı mesleki çalışma programı öğretmenlerin genel kültür, özel alan eğitimi, pedagojik formasyon gibi alanlarda kendilerini daha iyi geliştirmelerini sağlayacak. Öğretmenlerin eğitim alanında karşılaştığı sorunları çözmesi, yeni beceriler kazanması gibi konularda yetişmesi sağlanacak. Öğrenci ve çevrenin ihtiyaçlarının görülerek bunlara uygun programlama yapılması sağlanacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@