MEB 380 TL Sınav Ücreti İle Şok Etti!

MEB tarafından yapılacak olan Tarım ve Orman Bakanlığı unvan değişikliği sınav ücreti tam 380 TL olarak açıklandı.

EĞİTİM 05.09.2018, 18:53
MEB 380 TL Sınav Ücreti İle Şok Etti!

3 Senede 6 Kattan Fazla Arttı

Tarım ve Orman Bakanlığı unvan değişikliği için ilana çıktı. İlanda sınavın yeri, zamanı gibi ayrıntıları gölgede bırakan bir detay kimsenin gözünden kaçmadı. Sınav ücreti tam 380 TL olarak belirlendi.

2015 yılında yapılan aynı sınav için istenen ücret 60 TL idi. 3 yıllık süreçte sınav ücreti 6 kattan daha fazla katlandı. Sınav ücretinin neden bu kadar fahiş yükseltildiği hakkında yetkililerin açıklama yapması bekleniyor. Bu ücreti hak edecek ne gibi hizmetler sunulduğu sınava girecek olan adaylar tarafından merak ediliyor.

Olayın diğer bir boyutu ise bu sınav ücretinin MEB tarafından iptal edilememesi halinde uygulamanın bu şekilde devam edecek olmasıdır. Eğer bu ücrete sessiz kalınırsa bundan sonra kurumlar yapacakları sınavlar için fahiş sınav ücretleri isteyecektir. Haksız uygulama bu şekilde normalleşecektir.

Sınavın Ayrıntıları

Sınav ücretinin gölgesinde kalsa da Tarım ve Orman Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınavı ayrıntıları belli oldu. Adaylar 10-21 Eylül tarihleri arasında 380 TL ücreti yatırarak başvuru yapabilecek. Ücret ödendikten sonra www.meb.gov.tr adresinden e-başvuru yapılacak. Adayların sınav giriş belgeleri 28 Eylül 2018 tarihinde açıklanacak. Sınav 6 Ekim 2018 Cumartesi günü saat 10.00’da Ankara’da yapılacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@