MEB 2019 LGS Örnek Soru Kitapçığı Yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 LGS Liselere Geçiş Sınavı 1 Haziranda gerçekleştirecek merkezi sınav için örnek soru kitapçığı yayımlamıştır. Yayımlanan sınav örnekleri Sayısal ve Sözel testlerde 45 soru öğrencilerin bilgisine sunmuştur…

EĞİTİM 24.04.2019, 11:02
MEB 2019 LGS Örnek Soru Kitapçığı Yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçe Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Liselere Geçiş Sınavı için örnek soru kitapçığı hazırlamıştır. Sözel testte 25 Sayısal testte ise 20 soru hazırlayarak öğrencilere toplamda 45 soru sunulmuştur.

MEB Milli Eğitim Bakanlığınca merkezi sınav takvimi olan 1 Haziran 2019 tarihinde liselere geçiş sınavında öğrencilerin yararlanması ve bilgilenmesi açısından örnek soru kitapçığı çıkartmaya devam etmektedir. Bu örnek sorularla MEB öğrencilerin az süre kaldığı merkezi LGS sınavına daha iyi çalışmaları için soru kitapçıkları yayımlamaya devam edeceklerini aktardılar.

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan LGS soru kitapçığına odsgm.meb.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

LGS örnek soru kitapçıkları MEB tarafından yayımlandıkça siz takipçilerimizin ilgisine sunmaya devam edeceğiz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)