Mazeret Tayini İçin Öğretmenlere İkinci Hak

Mazeret tayini için başvuruda bulunan ancak ataması gerçekleştirilmeyen öğretmenler için ikinci bir hak daha tanındı.

EĞİTİM 04.09.2018, 08:59
Mazeret Tayini İçin Öğretmenlere İkinci Hak

Sosyal Medyadan Duyuruldu

Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabından yapılan bir paylaşımda mazeret tayini ile ilgili bir duyuru yer aldı. Daha önce başvuruda bulunan ancak başvuruları kabul edilmeyen ve atamaları yapılamayan öğretmenler için ikinci bir hak tanındığı ifade edildi. Böylelikle tayini çıkmayan öğretmenler için de yeni bir şans doğmuş oldu.

Başvuru Tarihleri

Mazeret sebebiyle tayin isteyecek öğretmenler 5 Eylül tarihinden 7 Eylül tarihine kadar başvuru yapabileceklerdir. Mazeret tayini sonuçları ise 10 Eylül’de açıklanacak ve atamalar yapılacak. Böylelikle yeni eğitim öğretim dönemi öncesinde tüm tayin işlemleri sonlandırılmış olacak. Eğitime dönemi öncesinde okulların öğretmen ihtiyaçlarına göre atamalar gerçekleştirilecek ve bu sayede öğrenciler ve öğretmenlerin mağdur edilmemesi sağlanacak.

Öğretmenlerin merakla bekledikleri bu açıklama sosyal medya hesabından yayınlandı. Teknolojiyi ve sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanan Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilerleyen dönemler içerisinde büyük dönüşümlere de imza atması bekleniyor. Zira yeni Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk eğitimde başarı ve kaliteyi artırmak için bu tür adımlar atacaklarının sinyallerini verdi. Bu kapsamda öğretmenlere verilen seminer eğitimlerinde de bu hususlara ayrıntılı bir şekilde yer verildiğini de ifade edebiliriz. Bu anlayışın yapılan sınavlara da yansıdığını açık bir şekilde görmekteyiz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@