Matematik Zümre Öğretmenleri İçin Bilim Seminerleri Yapılıyor

MEB tarafından fen lisesi matematik zümre öğretmenleri için bilim ve teknoloji seminerleri başladı.

EĞİTİM 03.04.2019, 21:32
Matematik Zümre Öğretmenleri İçin Bilim Seminerleri Yapılıyor

Fen Liseli Öğretmenler Kendini Yetiştiriyor
Milli Eğitim Bakanlığı ile Konya Bilim Merkezi arasında imzalanan eğitimde iş birliği protokolü ile seminerler başladı. Fen liselerinde görevli matematik öğretmenlerinin katıldığı bilim ve teknolojideki yenilikler eğitim semineri ile teknolojideki son yenilikler anlatılacak. Yalnızca sözlü eğitimler değil, atölyelerde uygulamalı eğitimler de verilecek. Bilimsel düşünce, teorilerin gelişimi, matematiksel düşünce biçimleri hakkında seminerler yapılacak. Yeni teknolojilerin eğitimde kullanımı aktarılacak. İnsansı robotlarla yapılan bilim gösterileri, İngiltere'de ortaokul öğrencilerinin kullandığı bilgisayar sistemleri tanıtılacak. 

Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik eğitimi için elektronik donanımlar tanıtılacak. Matematik alanında bu donanımların kullanım yöntemleri tanıtılacak. Eğitsel oyunlarla yeni çalışmalar yapılması basamaklar halinde anlatılacak. 
Atık malzemelerin geri dönüşümü, kare tekerlek gibi örnek projeler üzerinde çalışılacak. Atölyelerde bu alanlarda minyatür çalışmalar yapılacak. İlk olarak öğretmenlerin yaptığı bu çalışmalar örnek olacak. Öğretmenler okullarda öğrencilerle benzer çalışmalar hayata geçirecek. 

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile Konya Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi arasındaki bu protokol 2017 yılında başlamıştı. Fen liselerinde görev yapan zümre başkanları bu seminerlere katılıyorlar. Geçtiğimiz sene kimya alanında yapılan seminer, bu sene ise matematik alanında yapılıyor. Böylece bilim ve teknolojiyi güncel olarak takip eden öğretmenlerin öğrencilerine ulaşması hedefleniyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)