Liselere Yerleştirme 4. Nakil Başvuru Sonuçları

Liselere Giriş Sınavı puanlarına göre yapılan ortaöğretim kurumları yerleştirmelerinin 4. Nakil dönemi sonuçları açıklandı.

EĞİTİM 09.09.2018, 15:00 09.09.2018, 00:04
Liselere Yerleştirme 4. Nakil Başvuru Sonuçları

Bu sene ilk defa uygulanan LGS sonuçları uyarınca çember sistemine göre yapılan yerleştirmeler sonrası 4. Nakil dönemi sonuçları açıklandı. Böylelikle son nakil dönemi de sonlanmış oldu.  Sınav sonrası yapılan tercihlerde istediği okula yerleşemeyen veya yerleştiği okuldan farklı bir okula geçiş yapmak isteyenler için açılan nakil sistemi üzerinden yapılan başvurular neticesinde 1 milyon 15 bin 259 öğrenci tercih ettikleri okullara yerleştirildi. Sınavla öğrenci alımı yapan Anadolu İmam Hatip, Sosyal Bilimler ve Fen Liseleri kontenjanlarının tamamı doldu.

Yerleşemeyen Öğrencilerin Yapması Gerekenler

Bilindiği gibi yerleşemeyerek açıkta kalan öğrenciler için birçok okulda ek kontenjanlar açılmıştı. Buna rağmen hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için hala her şey bitmiş değil. Bu öğrenciler İl - İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonları’na 10 – 14 Eylül tarihleri arasında başvuru yapabilirler. Boş kontenjanı bulunan yada kontenjan açılan okullara bu komisyonlar tarafından başvuru yapan öğrenciler arasından yerleştirme işlemleri gerçekleştirilecek.

Yerleştirme Sonuçları Nereden Öğrenilir?

Halen hiçbir okula yerleşemeyerek komisyona başvuru yapan öğrenciler, başvuru sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi olan “www.meb.gov.tr adresini takip ederek öğrenebilecekler. sonuçların açıklanacağı tarih hakkında ise her hangi bir bilgi verilmedi. Yapılacak bu yerleştirmeler sonucunda ortaöğretim kurumlarına yerleşemeyen öğrenci kalmayacağı ifade edilmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@