Liselere Giriş Sınavı Giriş Belgeleri Yayınlandı

8. sınıf öğrencilerinin girecekleri liselere giriş sınavı için sınav giriş belgeleri yayınlandı. Veliler e-okul sistemi üzerinden belgeleri görüntüleyebilecekler.

EĞİTİM 22.05.2018, 23:59
Liselere Giriş Sınavı Giriş Belgeleri Yayınlandı

Sınav Yerleri Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı liselere giriş sınavına girecek öğrencilerin sınav yerlerini açıkladı. Sınava girecek öğrenciler sınava giriş belgelerinin çıktısını almalıdırlar. Bu giriş belgesinde öğrencilerin fotoğrafları da yer almaktadır.

Sınavda açık uçlu soru yer almayacak iken toplamda 90 çoktan seçmeli soru bulunacaktır. Sınav iki farklı oturumda gerçekleştirilecek. 2 Haziran tarihinde yapılacak sınavın ilk oturumu saat 09.30’da gerçekleştirilecek iken ikinci oturum da 11.30’da yapılacaktır.

Öğrencilerin e-okul sisteminde yer alan sınava giriş belgelerinin fotoğraflı olması gereklidir. Dolayısıyla adayların sınav tarihinden evvel bu belgeleri kontrol etmelerinde fayda vardır. Ayrıca sınava girecekleri okulu ve sınıfı ziyaret etmelerinde de son derece fayda bulunduğunu ifade etmek gerekir. Öğrenciler iki farklı oturum arasında 45 dakika dinlenme fırsatı elde edebilecekler. Bu dinlenme süresinde adaylar ihtiyaçlarını giderebileceklerdir.

Sınava girmeyecek öğrenciler ise evlerine en yakın okula tercihte bulunacaklar. Öğrencilerin %10’luk kesimi sınav ile yerleşecek iken geriye kalan %90’lık kısım sınavsız yerleşecektir. Ancak yine de sınava giren öğrenci sayısının bir hayli fazla olduğunu ifade etmemiz gerekir. Özellikle evine yakın nitelikli okul bulunmayan kimseler için bu sınav daha da büyük önem arz etmektedir. Son olarak sınava giriş belgelerinin okul müdürlükleri tarafından onaylatılması gerektiğini de ifade edelim.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)