Lise KPSS’si Başvuru Tarihleri Belli Oldu

Ortaöğretim KPSS sınavına başvuruların ne zaman yapılacağı açıklandı. 2 yılda bir yapılan bu sınava başvuru tarihleri haberimizde yer almaktadır.

EĞİTİM 05.05.2018, 21:00
Lise KPSS’si Başvuru Tarihleri Belli Oldu

Sınav ve Başvuru Tarihleri

Ortaöğretim ve önlisans mezunlarının girebileceği KPSS sınavlarının tarihi netlik kazandı. Bu kapsamda lise KPSS’si olarak da adlandırılan sınav 7 Ekim 2018 tarihinde yapılacak. Bu sınava başvurular ise 3 ile 19 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu tarihler arasında başvurusunu yapamayan adaylar için geç başvuru tarihi de 9 Ağustos 2018 olarak ilan edildi.

Sonuç Açıklanma Tarihi

7 Ekim tarihinde yapılacak sınavın sonuçları ise 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak. Adaylar başvurularını ve sonuçlarını ÖSYM’nin aday işlemleri sayfasından yapıp görüntüleyebilecekler.

Sonuçlar açıklandıktan sonra ise memur alımı ilanları yayınlanacaktır. Adaylar almış oldukları puanlara göre tercihlerde bulunacak ve en yüksek puan alandan başlanarak yerleştirme işlemleri gerçekleştirilecek. Bu ilanların yayınlanma tarihi ise sınav sonrasında netlik kazanacaktır.

Lise ve ön lisans KPSS sınavlarından elde edilen puanlar 2 yıl boyunca geçerliliğini koruyacaktır. Dolayısıyla adaylar 2 yıl boyunca tercih yapma imkanını da sahip olacaklar. Bazı alımlarda mülakat olurken bazıları sadece sınavla personel alımı gerçekleştirecektir. Tüm bu aşamaların başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından ise adaylar memur olmaya hak kazanacaklardır.

Sınavların usulleriyle ilgili herhangi bir değişiklik yapılmadığını, yapılırsa sitemizden öğrenebileceğinizi belirtmek isteriz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)