LGS’de Her Öğrenci Kendi Okulunda Sınava Girecek

MEB Bakanı Selçuk, LGS’nin son tarihinin 20 Haziran olduğunu açıkladı ve her öğrencinin kendi okulunda sınava gireceğini söyledi.

EĞİTİM 05.05.2020, 10:18 22.06.2020, 21:44
LGS’de Her Öğrenci Kendi Okulunda Sınava Girecek

Bir İlk Olacak

Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan normalleşme sürecini açıkladı. Buna göre LGS 20 Haziran’da yapılacaktır. YKS 27-28 Haziran’da yapılacaktır. Askeri öğrenci sınavı 14 Haziran’da yapılacaktır. Üniversiteler ise 15 Haziran’da akademik takvime yeniden dönebilecektir.

Sınav tarihlerinde ve okulların açılmasında yaşanan değişiklikler öğrenci ve velilerde panik havası yaratıyor. Bu nedenle Bakan Selçuk, LGS için açıklama yaptı. YKS içinse YÖK gereken kararları alacaktır. 

LGS’de bu sene bir ilk yaşanacak ve her öğrenci sınava kendi okulunda girecektir. Sınav bilgileri e-okul üzerinden ilan edilecektir. Ayrıca kimliğinde fotoğraf olmayan öğrencilerin nüfus müdürlüklerine gitmemesi için bu sene için fotoğraflı kimlik şartı aranmayacaktır. 

Her okul tek tek dezenfekte edilecektir. Sınav binalarında öğrencilere maske verilecektir. Öğrencilerin sınıflardaki oturma düzeni içinse Bilim Kurulu’nun üzerinde çalıştığı senaryo bekleniyor. Oturma düzenini bizzat bilim kurulu belirleyecektir. 

Okul bahçelerine veliler alınmayacak ve kalabalık oluşması önlenecektir. Sınav iki oturum halinde yapılacaktır ve oturumlar arasında öğrenciler okul bahçesinde hava alacaktır. Öğrencilerin yanında rehber öğretmenler yer alacak ve destek olacaktır. 

Öğrenciler kendi okulunda sınava girecektir ancak hiçbir öğretmen kendi okulunda gözetmen olamayacaktır. Böylece öğrenciler kendi öğretmenleri ile sınava girmeyecek, farklı öğretmenlerle sınava girecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (8)
Çaycı ve temizlik işi 1 yıl önce
Çaycı ve temizlik isi
Erol 1 yıl önce
Çok acil işe ihtiyacım var ilgili birimlere duyulur saygılarımla beden işçisi bekçi düz işci fark etmez yeterki iş olsun rica ediyorum çok mağdur durumda yız acil işe ihtiyacım var 0536 348 1053
Ferhat demirpulat 1 yıl önce
Balık cılık ve avcılık işi için ben ta
lipim çok sevdiğim bir is olur benim için.
Esra Kölemen 1 yıl önce
Eve iş varsa yaparım
Bayram DEMIR 1 yıl önce
Eletirik isi yapiyorum
Gülşen Özden 1 yıl önce
Bnde iş arıyom temizlik görevlisi izmir
Sevilay Erciyes 1 yıl önce
Hasta karşılama temizlik hasta bakım daha önce yaptım ne iş olursa yaparım lise mezunuyum
filiz 13 ay önce
inşaAllah bizlerede devlette iş cikacak