LGS Sınav Soruları Açıklandı, Sonuçlar Da 26 Haziran'da Açıklanacak!

Liseye girmek için dün ter döken milyonlarca öğrenci için LGS sınav soru ve cevapları yayınlandı. Sonuçlar ise 26 Haziran’da açıklanacak.

EĞİTİM 04.06.2018, 00:34
LGS Sınav Soruları Açıklandı, Sonuçlar Da 26 Haziran'da Açıklanacak!

LGS Sınav Soruları

2 Haziran Cumartesi günü ülke genelinde uygulanan LGS sınavına ilişkin soru ve cevaplar bugün yayınlandı. Sınavda Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük gibi derslerden soruları cevaplayan öğrenciler sağlamasını yayınlanan sorular üzerinden yapabilecek. LGS sınav soruları ve cevaplarını inceleyen öğrenciler doğru ve yanlış yaptıkları soruları görerek puanlarını tahmin edebilecekler. Üç aşağı beş yukarı hesapladıkları puanlar ile girmek istedikleri okulu kazanıp kazanamadıklarını görebilecekler.

Sınav İçeriği

Öğrenciler dün girdikleri sınavda ilk önce sözel derslerin olduğu birinci oturumu cevapladı. Bu oturumda 20 Türkçe, 10’ar inkılap tarihi, din kültürü ve İngilizce sorusu yer aldı. İkinci oturumda ise sayısal dersler yer aldı. Öğrenciler bu alanda 20 Matematik ve 20 Fen bilgisi sorusunu yanıtladı. Sınav sorularını yorumlayan öğrenci ve eğitimciler özellikle Matematik testinin zorluğuna değindi. Sınavda eleyici ders Matematik görülüyor.

Sonuçlar 26 Haziran’da

Milli Eğitim Bakanlığı resmi twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Sınav sonrası yapılan açıklama ile sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi duyurdu. Daha önce sınav kılavuzunda LGS sonuç açıklama tarihi olarak 22 Haziran yer alıyordu. Ancak farklı bir açıklama geldi ve LGS sonuçları 26 Haziran’da, bursluluk sınav sonuçları ise 18 Temmuz’da açıklanacak

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)